Гройсман пообіцяв Байдену боротися з корупцією

В.Гройсман (зліва) і Д.Байден. Фото: Валентин Огиренко. Reuters

В.Гройсман (зліва) і Д.Байден. Фото: Валентин Огиренко. Reuters

Розмовляючи по телефону з президентом України Петром Порошенком, віце-президент США Джозеф Байден привітав призначення генерального прокурора України і назвав це "важливим першим кроком для проведення вкрай необхідних реформ у Генеральній прокуратурі України". Про це йдеться у повідомленні Білого дому. Ім’я Юрія Луценка у повідомленні не згадується.

Джозеф Байден під час розмови "схвально відгукнувся про законодавчі зміни, які передбачають створення незалежного Департаменту генерального інспектора у Генпрокуратурі, що дозволить розслідувати справи проти чиновників режиму Януковича", - повідомляє Білий дім.

Віце-президент також повідомив президента Порошенка, що "США готові рухатися у напрямку підписання третього договору про кредитні гарантії на суму мільярд доларів, що допоможе продовжувати прогрес в українських реформах".

Веб-сайт президента України повідомляє, що сторони "домовились про підписання найближчим часом двосторонньої угоди про надання Україні третього траншу кредитних гарантій".

Віце-президент США провів також розмову із новопризначеним прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Адміністрація президента США повідомила, що прем’єр-міністр України "пообіцяв підтримувати темп реформ з акцентом на антикорупційних зусиллях та реформаторських зобов’язаннях України перед МВФ".

У повідомленні Білого дому зазначається, що в розмовах лідери засудили тривалу агресію російсько-сепаратистський сил проти України і підкреслили важливість прискорення прогресу у виконанні Мінських угод усіма сторонами.

За повідомленням Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату українського уряду, Гройсман прийняв запрошення Байдена відвідати США в червні.

"Прем'єр-міністр України прийняв запрошення віце-президента Джо Байдена здійснити візит до Сполучених Штатів Америки в червні цього року", - йдеться в повідомленні за підсумками телефонної розмови Гройсмана і Байдена.

“Голос Америки”