Голову Держлісагентства звільнено – Кабмін

SOKIRAКабінет міністрів України оприлюднив розпорядження про звільнення голови Державного агентства лісових ресурсів Олександра Ковальчука. Рішення було прийнято на засіданні уряду 11 травня. Коментуючи звільнення чиновника, прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначав, що основними причинами прийнятого урядового розпорядження стали безконтрольна вирубка лісів, а також організація експорту цінних порід деревини під виглядом дров.

Одночасно з тим, Гройсман доручив Мінприроди, Нацдержслужбі, Мінагропроду провести службове розслідування фактів бездіяльності керівництва Державної екологічної інспекції України у сфері охорони та збереження лісових ресурсів. Про результати розслідування необхідно повідомити уряду вже наприкінці травня.

Крім того, у місячний термін Мінприроди, Мінагропрод, Мінрегіон, Держлісагенство, Держрибагентство повинні розробити і подати Кабінетові міністрів відповідні проекти актів щодо реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища шляхом визначення єдиного контролюючого органу в цій сфері і передачі йому всіх контрольних функцій.

В управлінні Держлісагентства на поточний момент перебуває близько 68% лісів країни, інші належать іншим лісокористувачам. Дані про вирубку лісів та відновлення лісового господарства на офіційному сайті Держлісагентства датуються 2013-2014 роком і з того часу не оновлювалися. Станом на 2013 рік, офіційно обсяг відновлення лісів перевищував обсяг вирубки в півтора рази.

Разом з тим, з інших відкритих джерел відомо, що за останні роки в Україні частка "тіньової" вирубки, не піддається якомусь обліку, становить не менше 20% від загального обсягу вирубки. За даними ряду ЗМІ, при літньому - пікової - вирубці в 14-15 мільйонів кубометрів на тіньовий ринок припадає близько 3 мільйони кубометрів лісу.

УНІАН

Довідка “Ні корупції!”

Як ми інформували, Уряд підтримав пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) в лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їх здійснення. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляв міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За словами міністра, це реакція уряду на його звіт щодо інспекції Національних парків Карпатського регіону.

У Мінприроди наразі опрацьовується питання призначення керівників установ природно-заповідного фонду за результатами відкритих конкурсів із залученням фахівців, науковців, представників громадських організацій та місцевих громад. Рішення про звільнення керівника Держлісагентства прийнято. Працюємо далі”, – додав Семерак.