БПП виступає за закони “про деофшоризацію”

OFSHOR-1Законопроекти, що стосуються питань деофшоризації, будуть внесені у Верховну Раду України найближчим часом. Про це на засіданні погоджувальної ради, яке транслював телеканал "112 Україна", заявив перший заступник голови фракції "Блок Петра Порошенко" Ігор Кононенко.

"Робоча група активно працює, вже є напрацювання щодо законопроектів, які найближчим часом, сподіваюся, вже надійдуть у парламент, і у нас буде можливість їх обговорити і прийняти рішення", - сказав Кононенко.

Він зазначив, що ключовим питанням цих законопроектів є визначення поняття КІК – контрольованої іноземної компанії, яка вже існує у багатьох країнах світу, а також врегулювання питання щодо володіння такими компаніями громадянами України.

"Ключове питання не в тому, що є у володінні громадян України зарубіжні компанії чи ні. Ключове питання – щоб податки від діяльності такої компанії платилися в Україні", - підкреслив Кононенко.

Як повідомлялося, Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, яка грунтується на так званих "панамських документах". Інформація була опублікована 9 травня в 21:00 по Києву. Оновлена база даних містить більш ніж 200 тисяч офшорних компаній, зареєстрованих через Mossack Fonseca. За даними ICIJ, 643 українських громадянина володіють 469 офшорними компаніями.

Раніше фракції Радикальної партії і "Батьківщини" зажадали від парламенту створення слідчої комісії для розслідування офшорного скандалу.

"112 Україна"

Довідка “Ні корупції!”

ЗМІ неодноразово повідомляли, що перший заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді  Ігор Кононенко кілька разів “засвітився” у гучних скандалах, пов’язаних із політичною й економічною корупцією, зокрема, в “панамській офшорній справі”.

Як інформував “Ні корупції!”, Національне антикорупційне бюро відкривало кримінальне провадження у зв’язку із заявою міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса про те, що народний депутат Кононенко блокує роботу міністерства.

Тимчасово Кононенко був відсторонений від виконання своїх обов’язків першого заступника голови фракції.

12 травня 2016 року фракція “Блоку Петра Порошенка” відновила його на посаді. “Сьогодні на своєму засіданні фракція партії “Блок Петра Порошенка” абсолютною більшістю голосів відновила народного депутата Ігоря Кононенка на посаді першого заступника голови фракції “Блок Петра Порошенка”, – повідомляли в прес-службі партії.

Прес-секретар тодішнього глави фракції БПП Юрія Луценка Лариса Сарган уточнила, що таке рішення було прийнято на підставі заяви Генпрокуратури про те, що звинувачення екс-міністра економіки Айвараса Абромавичуса про тиск на нього не знайшли підтвердження.

Думку про те, що відновлення народного депутата Ігоря Кононенка на посаді першого заступника голови фракції БПП – поганий сигнал, висловлював в кулуарах Верховної Ради нардеп Сергій Лещенко.

Це сигнал суспільству, що корупція толерується найвищим керівництвом держави. Замість того, щоб оголосити “хрестовий похід” проти корупції, цих людей відновлюють на посадах”, – сказав він.

Усі люди знають, що Кононенко причетний до офшорних скандалів, наголосив Лещенко.

По-перше, остання серія публікацій “панамських паперів” вказує на причетність Кононенка до офшору Intraco, який уже не один місяць фігурує у викриттях. По-друге, причетність Кононенка до створення інституту “смотрящих” на державних підприємствах. По-третє, його особиста неоднозначна роль у скандалі з Абромавичусом. Усе це кидає на нього тінь. Якщо вже президент вирішив залишити Кононенка, його найкраще просто перевести в тінь. Замість цього його відновлюють на посаді. Це черговий аргумент тим людям, які справді хочуть боротися з корупцією, що у президента немає політичної волі цього робити“, – зазначив нардеп.

Фото на головній сторінці – ВВС