В Одесі прикрили черговий конвертцентр

Фото npu.gov.ua

Фото npu.gov.ua

"Конверт" функціонував на території Одеської та Херсонської областей, а до його складу входило понад 50 підприємств, частина з яких з ознаками фіктивності.

До поліції звернулись представники фінансової установи, повідомивши, що їх закладу було надано підроблений лист іншої банківської установи з метою здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти на суму понад 2 мільйони гривень.

У ході проведення оперативно-слідчих дій оперативники УЗЕ та СБУ Одещини встановили низку підприємств, які задіяні у схемі з виведення валюти за кордон, мінімізації податкових зобов’язань та переведення коштів у готівку шляхом проведення фіктивних операцій.

За наявною інформацією, частина коштів використовувалась для підтримки сепаратизму.

Співробітники Управління захисту економіки в Одеській області Нацполіції України спільно з працівниками УСБУ в Одеській області та при процесуальному керівництві прокуратури Одеської області провели обшуки в офісних приміщеннях конвертаційного центру, що знаходяться у Херсоні.

Вилучено печатки підприємств з ознаками фіктивності, штампи державних органів та контролюючих організацій Києва, Херсона, Донецької і Київської областей, бухгалтерська документація, SIM-карти різних мобільних операторів, цифрові ключі для віддаленого управління банківськими рахунками, банківські картки, які використовувалися у злочинній схемі, а також чекові книжки десятка підприємств та комп'ютерну техніку.

На даний час накладено арешт на банківські рахунки суб’єктів господарювання, які задіяні у схемі.

У рамках кримінального провадження, відкритого прокуратурою Одеської області за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 258-5 (фінансування тероризму) та ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України проводяться слідчі дії для встановлення кола осіб, причетних до кримінального правопорушення.

Департамент захисту економіки Нацполіції