У судових слуханнях по справі Мамки оголошено перерву до 26 травня (ФОТО, ВІДЕО)

FUR_0622

Фото: Олексій Фурман

Представники Автомайдану назвали вчорашнє засідання Київського адміністративного апеляційного суду щодо справи екс-заступника начальника Головного слідчого управління МВС Григорія Мамки «повним фарсом та намаганням старої корумпованої системи повернутися на своє місце».  

«Стара судова система повністю нівелює все те, що ми робили протягом цього часу по очищенню та реформуванню системи поліції»,- сказала кореспонденту «Ні корупції!» громадська активістка Катерина Бутко.

FUR_0615

Катерина Бутко Фото: Олексій Фурман

За словами активістки, за Мамкою тягнеться цілий шлейф корупційних діянь, пов’язаних із рейдерством, із закриттям, відкриттям тих чи інших кримінальних справ у власних інтересах або з метою отримання винагороди. «Саме тому Григорій Мамка є типовим представником цієї старої системи, яку зараз потрібно змінювати»,- підкреслює Катерина.

FUR_0870

Олег Волошинович та Тетяна Батюсь Фото: Олексій Фурман

Адвокат Національної поліції Олег Волошинович зазначає, що справа екс-заступника начальника Головного слідчого управління МВС важлива, бо зараз формується судова практика та підходи суддів до вирішення цього питання. У той самий час він оцінює шанси на успіх як 50 на 50 через нове законодавство, нову інструкцію та процедуру, з якою багато хто не погоджується, а також через відсутність єдиного підходу.

На думку Волошиновича, якщо є рішення атестаційної комісії та якщо не порушена формальна процедура, то суд не може  підміняти собою атестування.

FUR_0633

Фото: Олексій Фурман

12 травня слухання проводилося за участю представників обох сторін. Однак суд оголосив перерву та призначив наступне засідання на 26 травня.

Як повідомляли раніше ЗМІ, справа Мамки не є поодинокою. За даними Національної поліції, у судах розглядається близько двохсот справ звільнених правоохоронців.

Григорій Мамка. Архівне фото: bagnet.org

Григорій Мамка. Архівне фото: bagnet.org

Нагадаємо, що в грудні 2015 року екс-міліціонер Григорій Мамка не пройшов переатестацію та подав у суд на Голову Національної поліції Хатію Деканоїдзе, аби оскаржити  рішення комісії та відновитися на посаді.

За словами адвоката Григорія Мамки Тетяни Батюсь, її  поручитель на переатестації набрав 72 бали зі 100 можливих.

FUR_0691

Фото: Олексій Фурман

FUR_0922

Фото: Олексій Фурман

У квітні 2016 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Мамки та повернув його на посаду.

FUR_0422

Фото: Олексій Фурман

FUR_0561

Фото: Олексій Фурман

Анастасія Шепєлєва, для "Ні корупції!"

Фото: Олексій Фурман