Рейдер у законі? Як на Черкащині обібрали іноземного інвестора

cherk-rejd-demar-mlym

У Черкасах посеред білого дня на промисловому підприємстві, що на околиці міста, вирізали та вивезли усе обладнання, а також оргтехніку. Обібрані власники оцінили свої збитки у кілька мільйонів гривень. Без роботи залишилися три десятки працівників товариства.

Цей комплекс у Черкасах ще з 2001 року належить кіпрському товариству «Доранго Трейдінг лімітед». Донедавна на території іноземної фірми працювали товариства Біосен та Біосен-Агро. У вересні 2014 року тут відкрили ще й ТОВ Демар плюс. Сьогодні на цій території, за словами юриста Олексія Чорноіваненка, є один орендар – це ТОВ «Демар Плюс». Обидва Біосени були з ним у договірних відносинах, які закінчилися у грудні 2015 року. На це були досить пікантні підстави. Керівництво Біосен впіймали на крадіжках, каже Ігор Любарський, власник ПАТ «Доранго Трейдінг Лімітед».

cherk-rejd-demar-dorango

«Ми їм платили зарплати, податки, оренду. Все ми. Все було куплено за гроші батька, який володіє комплексом, який є господарем іноземної фірми. Ці люди були номінальними директорами. Переоформили документи на інших осіб, як підозрюю, підставних, яких вперше бачу», - зазначає Денис Любарський, директор фірми «Демар Плюс».

Підприємство «Демар Плюс» займається переробкою кукурудзи. Обороти фірми керівництво на загал не розголошує, втім, каже, вони досить пристойні.

cherk-rejd-demar-demar-plus 

10 травня цього року о дев’ятій на підриємство заїхали державні виконавці з невідомими людьми, які власникам назвалися вантажниками, та почали опис-вилучення майна.

cherk-rejd-demar-obriz«Почали все забирати. Якісь бандити приїхали. Почали погрожувати мені, моїм працівникам, тому що я поставив машини на виїзді, щоб не вивезли нічого. Сказали, що познімають колеса, мене вивезуть... Мене ніхто до суду не викликав, ні мене, ні господаря комплексу. Те, що вивезли, уже купувалось не підприємством Біосен. У них навіть в опису не було нічого,» - повідомляє Денис Любарський.

«Я їх знаю 25 років. Довірився їм. Дав грошей. Вони на ці гроші купили на свої підприємства частину обладнання, яке вони вважають, що це їхнє. Але куплене було за мої гроші. Це була довіра. Можу зізнатися, що я дурний, що довіряв», - розповідає про бізнес із керівниками товариств Біосен та Біосен Агро Ігор Любарський, власник ПАТ «Доранго Трейдінг Лімітед».

Поки власник поїхав по юриста та по документи щодо права власності на підприємство, виконавці пакували обладнання та оргтехніку.

«Та були документи, не було проблеми, було би бажання. Ситуація в іншому, хіба можуть виконавці приїздити з людьми, які тобі погрожують зразу. Ну це що така наша судова влада? «Приємно» дуже було бачити! Боргів у мене нема. Навпаки, ці двоє красунчиків винні мені грошей. Вивезли, навіть не вивезли, а вкрали комп’ютери, зараз зрізають незаконно обладнання. Хотіли вивезти КАМАЗи. Вивезли лабораторію. Без цього підприємство приречене на зупинку. 30 працівників залишаться без роботи.!» - обурюється Ігор Любарський.

cherk-rejd-demar-u-vorotax

Олександр Жаріков, директор ТОВ «Біосен» спростовує інформацю Ігоря Любарського.

«Забирається власність ДП «Біосен Агро», нічого другого не береться. Це моє майно, здєсь знаходилося підприємство і орендувало приміщення. І обладнання покупалося на наше підприємство. Хай він покаже свої документи», - каже пан Жаріков.

Свої ж правовстановлювальні документи директор ТОВ «Біосен» показувати не поспішає. «Я не брав, бо не знав, що така ситуація буде. Я їхав передати акт прийома–передачі новому власникові. Продав я йому, щоб закрити свої борги перед іншим підприємством», - пояснює пан Жаріков.

Новий власник - небагатослівний.

cherk-rejd-demar-kolodochka

«Я власник, я забираю майно, яке мені не оддають і перешкоджають. Послухайте, єсть виконавча служба, вона працює, я дивлюсь, шоб не взяли лишнього, шоб забрали моє, шоб не спортили майно», - каже Андрій Колодочка, якому за ухвалою Черкаського райсуду відтепер належить майно товариства Біосен та Біосен-Агро.

Віктор Решетняк, головний державний виконавець Черкаського райвідділу ДВС каже, що всі дії виконавців – законні. На території «Доранго Трейдінг лімітед» вони виконують ухвалу райсуду щодо вилучення майна.

cherk-rejd-demar-dvs

«Якщо люди хочуть оскаржити згідно з законом про виконавче провадження, акт опису і арешту державного виконавця, вони звертаються з відповідною заявою до суду. Вилучене майно буде передане відповідальній особі, яка нестиме за нього відповідальність згідно із законодавством», - каже службовець. Кому саме на «зберігання» передадуть майно, не розголошує, мовляв, - це таємниця, яку охороняє закон.

«Ну, а як ти можеш оскаржувати, як зараз ти його не знайдеш просто. Перепродадуть, викинуть, аби лиш зробити на зло», - каже Ігор Любарський.

cherk-rejd-demar-jurist

«Не зовсім чітко були складені акти опису майна. Оскільки в ухвалі суду не можна конкретно відокремити там описані ті ж самі комп’ютери, іншу техніку, обладнання з млина. На наші зауваження, що дане обладнання належить ТОВ» Демар плюс», вони сказали, що все забирають, опишуть. А ми як знайдем документ,  потім зможемо його повернути», - повідомляє Олексій Чорноіваненко, юрист ТОВ «Демар Плюс».

Підприємство займається переробкою кукурудзи. Обороти фірми керівництво на загал не розголошує, втім,каже, вони досить пристойні. Тому ажіотаж довкола нього цілком зрозумілий.

До процесу вилучення майна задіяли досвідчених понятих. Про що свідчить діалог між чоловіком, який назвався понятим та журналістом.

- Ви не перший раз на таких діях?
-Ні не перший. По роду діяльності.
- А що за діяльність?

Що саме відбувається на їхніх очах, коментувати поняті не захотіли. Відповідно до статті 16 Закону України «Про виконавче провадження», «як понятi можуть бути запрошенi будь-якi дiєздатнi громадяни, якi не мають особистої заiнтересованостi в провадженнi виконавчих дiй i не пов'язанi мiж собою або з учасниками виконавчого провадження родинними зв'язками, пiдлеглiстю чи пiдконтрольнiстю».

«Це бандити приїхали красти чуже майно. Дев’яності роки ми пережили, а тут ми попали», - констатує дружина Ігоря Любарського Наталія.

За дотриманням законності під час вилучення спостерігали громадські активісти. До них за підтримкою звернувся представник Біосена.

cherk-rejd-demar-lugerja

Сергій Лугеря, Голова ГО «Об’єднання бійців-реформаторів»

 «Щоб не бути односторонніми у цьому випадку – є звернення цих людей, є ухвала суду і є виконавці. А інша сторона нам не надала документів. Тому ми для себе спостерігаємо, якісь відмітки робимо. Не вмішуємося, шоб не було до нас претензій, шо ми однобоко приймали сторону або одну або іншу», - пояснив свою присутність на території «Доранго Трейдінг лімітед» Сергій Лугеря, Голова ГО «Об’єднання бійців-реформаторів», радник голови Черкаської ОДА.

Щодо неупередженості пана Лугері виникли сумніви, оскільки з достовірних джерел стало відомо - прізвище нового власника майна Андрія Колодочки йому знайоме.  Уповноваженою особою компанії «Дачний кооператив «Нові сади» є Сергій Лугеря, а також одним зі засновників  серед решти прізвищ бачимо і Андрія Колодочку.

koop-novi-sadu-vytiag-sm

Наразі обладнання з території промислового підприємства вивезли. Виробництво паралізоване, 30 працівників залишилися без роботи.

Мирослава Станкевич, для "Ні корупції!"