Посадовця районної державної адміністрації оштрафували за корупцію

Долар - популярна валюта для хабарівДрабівський відділ Золотоніської місцевої прокуратури у Черкаській області склав протокол про адміністративне корупційне правопорушення стосовно начальника структурного підрозділу Драбівської районної державної адміністрації.

«Чиновник, будучи суб’єктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», а саме: вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів,» - повідомляє Світлана Андрійченко, прес-секретар прокуратури Черкаської області.

За результатами судового розгляду посадовця притягнуто за  ч. 2 ст. 172-7 (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів) Кодексу України про адміністративні правопорушення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в сумі 3 400 грн.

Загалом, на Черкащині упродовж 2015 року прокурорами до суду скеровано 52 обвинувальних акти стосовно 59 осіб у кримінальних корупційних провадженнях. Цьогоріч до суду направили 4 акти цієї категорії, у тому числі відносно 3 осіб, які підбурювали до дачі неправомірної вигоди у розмірах понад 15 тис. доларів та понад 1 млн. грн. керівництву обласного управління Держгеокадастру за вирішення земельних питань, повідомляють у прокуратурі  Черкаської області.

"Судами постановлено 25 обвинувальних вироків щодо 30 осіб, з яких 7 осіб засуджено до позбавлення волі, 2 особи до арешту, 9 – до штрафу. Упродовж 2 місяців 2016 року до реальної міри покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки притягнуто керівника одного із структурних підрозділів управління Держземагентства в Черкаській області, який вимагав та одержав неправомірну вигоду у розмірі 13 тис. доларів за сприяння у виділенні земельних ділянок.

Минулого року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції виявлено та скеровано до суду 87 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, з яких 72 протоколи складено органами прокуратури. Протягом 2 місяців 2016 року складено 10 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення (прокуратурою – 7, УСБУ – 3). За результатами їх судового розгляду серед інших до відповідальності притягнуто суддю одного з районних судів області (штраф у розмірі 3,4 тис. грн.), посадову особу ДФС у Черкаській області (штраф у розмірі 5.1 тис. грн. з конфіскацією неправомірно отриманої вигоди у розмірі 2 тис. грн.)" - йдеться у повідомленні відомства.