Міжнародні аудитори перевірять «Київський метрополітен» і «Київпастранс»

DFrs29_sqz4Міжнародна компанія EY презентувала програму надання консультативних послуг із проведення аудиту діяльності КП «Київський метрополітен». Проект розрахований на дев’ять місяців, після чого будуть оприлюднені результати.

Про це йшлося під час зустрічі керівництва транспортної галузі міста на чолі із заступником голови КМДА Іллею Сагайдаком з представниками ЄБРР та міжнародною компанією EY, повідомляє сайт Київської міської державної адміністрації.

Грант на проведення аудиту діяльності підприємства в сумі 200 тисяч євро надав Європейський банк реконструкції та розвитку.

«Цей проект спрямований на відкритість, покращення послуг та розвиток стратегічних напрямків життєдіяльності міста. Ми вдячні нашим партнерам за впровадження міжнародних стандартів для муніципального транспорту столиці», – сказав Ілля Сагайдак.

Крім цього, програма Європейського банку реконструкції та розвитку передбачає грант у сумі 200 тисяч євро для проведення аудиту КП «Київпастранс». Роботи виконуватиме міжнародна компанія Deloitte.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», у столиці можуть створити наглядові ради комунальних підприємств, що дозволить усунути посадових осіб державної виконавчої влади від управління комунальними підприємствами, створити механізми захисту КП від політичного втручання, а також забезпечити прозорість та підзвітність їхньої діяльності в інтересах територіальної громади.

Також нагадаємо, що торік аудитори КМДА в результаті перевірки виявили фінансових порушень в КП «Київський метрополітен» за 2013-2014 роки на загальну суму 26,4 млн гривень.

В ході аналогічного  аудиту в КП «Київпастранс» у 2015 році було встановлено, що "діяльність КП «Київпастранс» була непрозорою і тінізованою на багатьох етапах гоподарювання та управлінського контролю, сповнена недоліків та відхилень, що призвело до фактів та ризиків виникнення марнотратства, неефективного та неправомірного використання комунального майна, грошових та інших ресурсів, зловживань та значних недоотримань доходів як підприємством, так і бюджетом Києва на загальну суму 311,8 млн. грн., з них оціночно втрати склали 88,3 млн. грн. та ризик можливих втрат – 223,5 млн. гривень.

Як наслідок мали місце щорічне погіршення фінансового результату, накопичення боргів, значне фінансове навантаження на бюджет  Києва, незадовільний стан більшості рухомого складу громадського транспорту, несвоєчасні виплати заробітної плати, значні заборгованості по сплаті обов’язкових платежів до бюджету  Києва тощо».