Луценко не знаходить місця в ГПУ для Сакварелідзе, якого хотів відновити на посаді президент

Д.Сакварелідзе. Фото jurliga.ligazakon

Д.Сакварелідзе. Фото jurliga.ligazakon

Новообраний генеральний прокурор Юрій Луценко не бачить колишнього заступника генпрокурора Давіда Сакварелідзе в ГПУ, оскільки той "обрав політику". Як передає кореспондент УНІАН, про це Луценко сказав в коментарі журналістам.

Він зазначив, що дружить із Сакварелідзе з 2008 року, і всі ці місяці він з ним “в листуванні".

"Поважаю його, проте думаю, що він може допомагати в якості члена колегії, наглядової ради. Але по суті Давід обрав політику. Перепрошую, але політика в ГПУ може бути тільки одна, яка визначена в Конституції і в інших законах України", - наголосив Луценко.

УНІАН

Довідка “Ні корупції!”

Як ми інформували, 30 березня 2016 року Давід Сакварелідзе повідомив, що Петро Порошенко має намір обговорити з новим генпрокурором відновлення на посадах самого Сакварелідзе, а також членів його команди. Про це за підсумками зустрічі з президентом він заявляв виданню “Новое время“.

Президент сказав, що в наших стосунках нічого не змінюється і що моє звільнення не було погоджено з ним. Президент сказав, що він буде говорити з новим генеральним прокурором і буде говорити з ним про те, щоб нас відновили“, – зазначив Сакварелідзе.

Інфографіка - "Новое время"

Рік Д.Сакварелідзе. "Новое время"

Що стосується посади генерального прокурора, то Сакварелідзе свою кандидатуру висувати не планував: “Я на це не претендую, я кілька раз про це заявляв і він знає, що я на це не претендую“.

Як ми повідомляли, 29 березня 2016 року, в день голосування у Верховній Раді за відставку генпрокурора, Віктор Шокін оприлюднив наказ про звільнення Давіда Сакварелідзе.

"Ні корупції!" також інформував, що народний депутат України Сергій Лещенко висловлював думку: найкраща кандидатура на посаду генпрокурора замість Віктора Шокіна – керівник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, у віданні якого перебуває справа Майдану, Сергій Горбатюк. Про це Лещенко 14 березня 2016 року написав на своїй сторінці у Фейсбук.

Наближається “момент Ч” – звільнення парламентом генпрокурора Віктора Шокіна. Відповідно, президент Порошенко має внести нового кандидата. Досі ні депутати, ні співробітники прокуратури не мають жодного уявлення, кого Банкова бачить на цій посаді. Нам знову будуть нав’язувати чужий вибір в останній момент без широкого обговорення та вивчення минулого висуванця.

У цій ситуації я повністю поділяю думку адвокатів родин Небесної сотні та підтримую на посаду генпрокурора Сергія Горбатюка – людину, яка очолює Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, у віданні якого перебуває справа Майдану. Якщо Горбатюку довіряють та його просувають родини, які втратили своїх найближчих родичів на Майдані – це рекомендація, проти якої не може бути аргументів.

Питання лише, чи наважиться президент відмовитися від практики кишенькових генпрокурорів? Чи ризикне він поставити справді незалежну людину керувати відомством, яке завжди вважалося “дубинкою” президента, але за Конституцією має бути головним захисником законності в державі?” – запитував Лещенко.

Коментуючи нинішнє призначення Юрія Луценка на посаду генпрокурора, С.Лещенко зауважив:

"Першим тестом для нового генпрокурора стане готовність внести в Раду подання на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бойка. Те представлення, яке сховав Шокін ще влітку минулого року. Це епізод за співучасті Бойка в схемах Курченка по зрідженому газу. Бойко - це частина віденського пакту Фірташ-Порошенко-Кличко. Все, що потрібно від Луценка, це підписати документ, який був складений рік тому. Якщо він не зможе знайти подання Бойка, я допоможу, у мене збереглася копія".