КП «Київбудреконструкція» переплатила підряднику і халтурно наростила дамбу

getImage_1КП «Київбудреконструкція» як замовник робіт з реконструкції та технічного переоснащення полігону твердих побутових відходів №5 в селі Підгірці Обухівського району Київської області завищило вартість будівельно-монтажних робіт у ПАТ «Пересувна механізована колона-43» на суму 3261,8 тис. грн, чи 18,4 % від вартості перевірених робіт.

Зайві кошти підрядній організації київські комунальники перерахували в період з 1 грудня 2013 року по 31 листопада 2015 року.

Цей факт було встановлено в результаті аудиту відповідності діяльності КП «Київбудреконструкція» як замовника щодо дотримання актів законодавства, планів, процедур, контрактів під час виконання робіт з реконструкції та технічного переоснащення полігону твердих побутових відходів №5 в селі Підгірці Обухівського району Київської області, проведеного Департаментом внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Текст з результатами перевірки розміщено на сайті Київаудиту.

Крім того, під час обстежень і контрольних обмірів нарощення дамби фахівцями КП «Київекспертиза» аудитори виявили, що виконані роботи з укладання суглинку в якості насипу є не лише такими, що не відповідають вимогам проекту та нормам і правилам виконання робіт, але у певній мірі шкідливими і техногенно небезпечними. Виходячи з таких обставин, роботи і витрати з нарощення дамби фахівцями КП «Київекспертиза» не можуть бути підтверджені.

За їхніми підрахунками, вартість робіт, яка не може бути підтверджена з причин порушення вимог ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 становить 11 679,8 тис. грн (в т.ч. будівельні роботи 1-9 глави зведеного кошторисного розрахунку – 11 239,324 тис. грн). Тобто, ця сума використана неефективно.

Нагадаємо, у 2013 році термін експлуатації полігону №5, куди вивозять близько половини сміття з Києва, запланували продовжити саме за рахунок зведення нової дамби.

Орієнтовну вартість будівництва нової дамби оцінювали у 70 млн грн.