Уряд призупинив санітарну вирубку лісів в Україні

Фото зі сторінки rama.com.ua

Фото зі сторінки rama.com.ua

Уряд підтримав пропозицію Мінприроди щодо тимчасового припинення санітарно-оздоровчих заходів (рубок) в лісах до перегляду Мінприроди, Мінагрополітики, Держлісагенством нормативно-правових актів, які регулюють порядок та правила їх здійснення. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

За словами міністра, це реакція уряду на його звіт щодо інспекції Національних парків Карпатського регіону.

Семерак додав, що Кабмін також доручив Мінприроди, Нацдержслужбі, Мінагрополітики провести службове розслідування фактів бездіяльності керівництва Державної екологічної інспекції України у сфері охорони та збереження лісових ресурсів. Про результати вони мають поінформувати у двотижневий строк. Також у місячний термін Мінприроди, Мінагрополітики, Мінрегіону, Держлісагентство, Держрибагентство мають опрацювати та подати Кабінету Міністрів відповідні проекти актів щодо реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища шляхом визначення єдиного контролюючого органу у цій сфері та передачі йому усіх контрольних функцій.

"У Мінприроди наразі опрацьовується питання призначення керівників установ природно-заповідного фонду за результатами відкритих конкурсів із залученням фахівців, науковців, представників громадських організацій та місцевих громад. Рішення про звільнення керівника Держлісагентства прийнято. Працюємо далі", – додав Семерак.

zik.ua