Роботу столичних КП контролюватимуть наглядові ради

1458542607_nabl_sovetУ столиці можуть створити наглядові ради комунальних підприємств. Відповідний проект рішення «Про організаційно-правові заходи щодо утворення наглядових рад комунальних підприємств Київської міської ради» депутати міськради погодили на засіданні постійної комісії  з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

У пояснювальній записці до проекту рішення зазначається, що ухвалення цього документу дозволить усунути посадових осіб державної виконавчої влади від управління комунальними підприємствами, створити механізми захисту КП від політичного втручання, а також забезпечити прозорість та підзвітність їхньої діяльності в інтересах територіальної громади.

«Комунальні підприємства — це та основа, на базі якої створюються послуги, що надзвичайно потрібні киянам. Наші КП не завжди є прибутковими, звісно, вони не мають бути збитковими, і я переконаний, що вони на 100% повинні працювати максимально прозоро і бути під контролем і міської громади, і депутатського корпусу», — зазначив депутат Київради Олександр Пабат, ініціатор даного нововведення.

Відповідний проект передбачає, що Департамент комунальної власності виконавчого органу Київради (КМДА) має розробити та подати на затвердження Київської міської ради:

- критерії, відповідно до яких утворення наглядової ради комунального підприємства є обов'язковими;

- порядок утворення, організації діяльності та ліквідації наглядової ради комунального підприємства та її комітетів ( у разі їх утворення);

- порядок призначення членів наглядової ради комунального підприємства.

Нині документ мають розглянути на пленарному засіданні Київської міської ради.

Зазначимо, що торік Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту в результаті внутрішньої перевірки виявили вагомі фінансові порушення в таких столичних КП як «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт», «Київатодор», «Київавтошляхміст», «Плесо», «Київська міська стоматологічна поліклініка», «Київмедспецтранс», «Київкінофільм», «Житло-Сервіс», «Фармація», «Київський метрополітен», «Бесарабський ринок», «Житній ринок», «Київський іподром» тощо.

Наведемо кілька прикладів фінансових порушень, які допустили київські комунальні підприємства торік за результатами внутрішнього аудиту КМР.

1

2

3

4

6

12