Порошенко причетний до офшору, який торгує з “Газпромом” – ЗМІ

OFSHOR-1Заступник генерального директора "Рошен" Сергій Зайцев вказується як бенефіціар у декларації про активи віргінської офшорної компанії Intraco Management Ltd, пише пише журналіст видання "Слідство.Інфо" Дмитро Гнап, посилаючись на дані панамського реєстратора Mossack & Fonseca.

Так, згідно декларації про активи віргінської офшорної компанії Intraco Management Ltd, її бенефіціаром є громадянин України Сергій Зайцев. Людина з таким же ім'ям і прізвищем – заступник генерального директора корпорації "Рошен", а також співвласник ТОВ "Центрально-Європейська Кондитерська Фабрика". В документі зазначено адресу реєстрації Зайцева: Київ, вул. Електриків 29-а.

"Саме за цією адресою на Рибальському острові в Києві зареєстровано ціле кубло фірм старих друзів: Порошенка, Кононенка, Зайцева, Свинарчука (Гладковського)", – пише журналіст.

За цією адресою знаходиться штаб-квартира заводу "Ленінська кузня", акціонер якої – президент України Петро Порошенко, а компанія "Рошен" зареєстрована за адресою: м. Київ, вул. Електриків, 26/9.

4 квітня 2016 року видання “ЛІГА.net”, пославшись на митні декларації, які опинилися у розпорядженні редакції, повідомило, що офшорна компанія Intraco Management Ltd (Британські Віргінські острови) займається торговими операціями з продуктами, а також паливом виробництва Московського НПЗ, який належить "Газпрому".

На зв'язок даної компанії з Порошенком і Кононенком раніше вказало британське видання The Guardian. Про зв'язок Кононенка з офшорною компанією Intraco Management Ltd у жовтні 2015 року заявляв і екс-голова СБУ Валентин Наливайченко. За його словами, фірма щомісяця виводить з України від 100 до 300 тисяч доларів. Кононенко категорично спростував свою причетність до офшорної компанії.

OFSHOR

"Повторю ще раз – інформація про нібито причетність президента Порошенка і мене до компанії Intraco Management Ltd не відповідає дійсності. Чим взагалі ця компанія займається мені, природно, невідомо... Українським журналістам варто було б перевіряти свої джерела, якщо, звичайно, вони насправді зацікавлені в подачі правдивої інформації", – написав Кононенко у своєму Facebook близько місяця тому.

9 травня 2016 року консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, у якій міститься інформація про більш ніж 300 тисяч офшорних компаній. На офіційному сайті консорціуму оприлюднена інформація про компанії, зареєстровані у більше ніж 30 офшорних юрисдикціях, зокрема, Панамі, Багамських, Сейшельських і Британських Віргінських островах. З цих документів стає зрозуміло, яким чином деякі багаті й впливові люди використовують офшорні компанії для ухилення від податків і обходу санкцій. Напередодні анонімний викривач опублікував перший пакет "панамських документів" і пояснив свій вчинок необхідністю боротися з "всепроникною катастрофічною корупцією" і анонсував передачу журналістам нової інформації, якою він володіє. Перша частина розслідування була опублікована 3 квітня 2016 року.

“Дзеркало тижня”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли в публікації “Панама-мама. Хто з українців засвітився у офшорному скандалі”, раніше британська The Guardian писала, що офшорна компанія Intraco Management Ltd пов’язана з Порошенком і його вірним товаришем та сірим кардиналом Ігорем Кононенком.

Суть конфлікту полягала у тому, що Intraco здійснювала валютні перекази дочці Кононенка Дарині а також оплачувала приватні перельоти Порошенка.

Крім того, згідно з митними даними, Intraco Management Ltd закуповувала 500 тонн авіапалива у дочірньої компанії російського “Газпрому” – “Газпромнефть-АЕРО- Шереметьєво”.

The Guardian також зазначала, що кіпрський агент цієї офшорки Джеффрі Маджістрейт тісно пов’язаний з Порошенком.

ЗМІ також повідомили, що відтепер база "панамських документів" стала загальнодоступною.