Податківець, яка “наїхала” на бізнес Порошенка, “щиро розкаялася”

П.Порошенко. Фото зі сторінки censoru.net

П.Порошенко. Фото зі сторінки censoru.net

Солом'янський суд Києва виніс вирок топ-податківцю Київської області, яка організувала тиск на бізнес Петра Порошенка у часи правління Януковича. Про це стало відомо з тексту судового рішення від 28 квітня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як випливає з судових матеріалів, підсудна з травня 2013 року займала посаду начальника управління податкового контролю і митного аудиту ГУ Міндоходів в Київській області.

У липні 2013 року її викликав до свого службового кабінету начальник Управління податкового аудиту Міністерства доходів і зборів, давши вказівку терміново забезпечити адміністративний тиск на підприємства ТОВ “Розподільчий центр “Плюс” і ТОВ “Кондитер-транс”.

Згідно з даними держреєстру юросіб, бенефіціаром обох компаній був нинішній президент Петро Порошенко.

Планувалося проведення ревізії і “виявлення порушень при проведенні експортних фінансово-господарських операцій”. Метою пресингу було визначено зупинку подальшого ведення цими фірмами своєї діяльності.

Обвинувачена передала вказівку щодо організації перевірок ТОВ “Розподільчий центр “Плюс” і ТОВ “Кондитер-Транс” посадовим особам Переяслав-Хмельницької ОДПІ.

Порушень законодавства цими компаніями начебто не було виявлено, і це не влаштовувало податківців.

Під час наради з підлеглими начальник управління податкового контролю і митного аудиту ГУ Міндоходів в Київській області наполягала, що зачіпки слід знайти. Зокрема, вона вимагала визнати операції цих фірм з кондитерською корпорацією “Рошен” з купівлі-продажу кондитерських виробів “спрямованими виключно на мінімізацію податкових зобов'язань підприємства”.

Згодом вона погодила фіктивні акти перевірок, які посвідчили “порушення”: заниження зазначеними компаніями податкових зобов'язань.

На підставі цих актів фірму “Кондитер-Транс” податківці примушували додатково сплатити ПДВ у розмірі 15 мільйонів гривень. Ще 3 мільйони слід було перерахувати у вигляді штрафних санкцій.

Після зміни влади в березні 2014 року постановою Київського окружного адмінсуду податкові повідомлення-рішення були визнані протиправними і скасовані. Кримінальне провадження було відкрито 18 вересня 2015 року.

Обвинувачена провину в інкримінованих їй правопорушеннях визнала повністю, щиро розкаялася.

Суд визнав її винною і засудив до позбавлення волі на п'ять років. Суддя замінив тюремне ув'язнення випробувальним терміном на два роки.

“Первая инстанция”