Об’єднані громади Дніпропетровщини перевиконують бюджет на 21,5 %

GROMADI-DNEPRОб’єднані громади Дніпропетровщини перевиконали бюджет за 4 місяці 2016 року: вони заробили близько 194 мільйонів гривень, що на 34,3 мільйона більше, ніж планували. Кожне з об’єднань самостійно визначить, на що саме витратити отримані гроші. Розвиток інфраструктури, медицина, освіта, спорт, культура, забудова території – децентралізація значно розширила повноваження місцевої влади у громадах.

"Оцінюємо результати роботи об’єднаних громад Дніпропетровщини за 4 місяці цього року. Усі громади отримали більше коштів до бюджетів, ніж планували. Лідером стала Ювілейна громада. Вона заробила 80,7 мільйона гривень", - зазначив очільник області Валентин Резніченко.

Громади зацікавлені у перевиконанні бюджетів, адже отримані кошти вони можуть використати на ремонт доріг, забудову території, розвиток інфраструктури. Збільшення бюджету та ефективне використання грошей дозволить прискорити розвиток громад, підвищити якість життя людей.

DEZENTRAL

Одне з основних джерел доходу громад – податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Селищні та сільські ради, які ще не об’єдналися, перераховують 60% ПДФО до районного бюджету. Громади ж ці кошти залишають у себе. За перші чотири місяці 2016-го до бюджетів громад надійшло 123,3 мільйона гривень цього податку.

Дніпропетровщина однією з перших в країні долучилася до децентралізації. Зараз в області створено 16 територіальних громад і планується створити 92 об’єднання.

“Децентралізація влади”