Нардепи не прийняли закон про відкритість своїх витрат

Фото зі сторінки tyachivnews.in.ua

Фото зі сторінки tyachivnews.in.ua

Верховна Рада не підтримала у другому читанні і направила на підготовку до повторного другого читання проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та доступу до інформації про діяльність Верховної Ради України, її комітетів та народних депутатів України" (№1591). Проект передбачає публікацію інформації про витрати депутатів.

Як передає кореспондент УНІАН, за законопроект у другому читанні і в цілому проголосували лише 206 народних депутатів із 318, зареєстрованих у сесійній залі.

Після декількох спроб вдалося направити документ до профільного комітету для підготовки до повторного другого читання. За це рішення проголосував 241 депутат.

Згідно із законопроектом, Закон "Про статус народного депутата України" доповнюється положенням, згідно з яким Апарат Верховної Ради забезпечує щомісячне оприлюднення на офіційному веб-сайті парламенту списку народних депутатів та суми виданих кожному депутату коштів для компенсації вартості проїзду територією України.

Також Апарат ВР забезпечує щомісячне оприлюднення на офіційному веб-сайті парламенту списку народних депутатів та розміру виданих кожному з них коштів на оренду житла або на винайм готельного номера.

Крім того, проектом закону встановлюється, що Апарат ВР забезпечує оприлюднення та щомісячне оновлення на веб-сторінці народного депутата на офіційному веб-сайті парламенту списку помічників-консультантів народного депутата із зазначенням прізвища, імені та по-батькові (у разі наявності) кожного з помічників-консультантів та їхнього статусу (працює за строковим трудовим договором на постійній основі чи за сумісництвом, працює на громадських засадах). Зазначена інформація оприлюднюється без погодження з народним депутатом чи з його помічником-консультантом.

Визначається також, що протоколи, стенограми та аудіозаписи засідань комітетів зберігаються у встановленому порядку та розміщуються на веб-сторінці комітету на офіційному веб-сайті ВР.

У Регламенті Верховної Ради, затвердженому відповідним законом, пропонується встановити, що гласність засідань ВР забезпечується шляхом: трансляції засідань по телебаченню і радіо, публікації рішень Верховної Ради у Відомостях ВРУ, газеті "Голос України"; розміщення інформації про засідання ВР та прийняті на них рішення на офіційному веб-сайті Верховної Ради; забезпечення Апаратом ВР обов’язкової аудіо- та відеотрансляції у режимі реального часу засідань Верховної Ради на сайті парламенту.

Серед іншого, встановлюється, що кошторис ВР на наступний рік затверджується парламентом під час прийняття проекту закону про державний бюджет України на наступний рік у другому читанні за висновками комітетів, до предмета відання яких належать питання регламенту і бюджету, та оприлюднюється Апаратом Верховної Ради на офіційному веб-сайті Верховної Ради.

Апарат ВР забезпечує оприлюднення на офіційному веб-сайті Верховної Ради проекту кошторису Верховної Ради на наступний рік не пізніш як за десять днів до розгляду питання на пленарному засіданні парламенту.

УНІАН

Довідка “Ні корупції!”

Коментуючи нинішнє голосування, народний депутат України  (БПП) Світлана Заліщук написала на своїй сторінці у Фейсбук:

“Верховна Рада не підтримала закон про відкритість роботи парламенту, комітетів та депутатів та повернула його на допрацювання в комітет.

У результаті, закон, який максимально відкривав протоколи, стенограми, звіти про відрядження, кошти за проживання та проїзди, кошторис Ради, запити депутатів та відповіді на них, відкладено в довгу шухляду.

Головним лідером НЕпідтримки виступив, як не дивно, Руслан Князевич і на фракції БПП, і під час обговорення в залі з аргументацією “чому ми себе не поважаємо, і так вже все відкрито, а єдині новели закону – це звіти за відрядження і проживання депутатів”.

Пан Князевич, до якого я ставилася завжди з повагою, можливо, втатив відчуття за десять років у ВРУ, що звітувати за гроші – це не право нардепа, це його святий обов’язок. Чому з такою поблажливістю деякі політики ставляться до фінансових звітів, не дуже зрозуміло”.

Нардеп також зазначає, що “вже два роки поспіль Рада не показує людям свій кошторис”.

На фоні підняття всіх тарифів і пропозиції людям затягнути паски – це мало б стати стратегією: показувати, що влада максимально відкрита, і кожну копійку може виправдати. Це частина суспільного контракту”, – говорить Заліщук.

Вона також зазначає, що напередодні “парламент провалив закон щодо доступу до публічної інформації”.

Це нова тенденція?” – запитує депутат.

Як повідомляли ЗМІ, в березні 2016 року стало відомо, що Верховна Рада має намір збільшити витрати на оплату праці депутатів у 2016 році майже в три рази – з 32,2 мільйона до 91,2 мільйона гривень.

"На оплату праці народних депутатів України в 2015 році було витрачено з державного бюджету 32 239,8 тис. гривень... На 2016 рік передбачені видатки загального фонду державного бюджету на заробітну плату народних депутатів України в сумі 91 210,6 тис. гривень", – йшлося у відповіді апарату Ради на запит "Українських новин".

З 1 квітня 2015 року голова Ради Володимир Гройсман встановив місячну зарплату депутатів у розмірі посадового окладу – 6 109 гривень без доплат і надбавок.

Як відомо, в Раді також заявляли про намір збільшити в 2016 році витрати на оплату праці помічників депутатів на 85% – з 69 мільйонів до 127 мільйонів гривень.