Гройсман наказав “Укргазвидобуванню” діяти Prozorro

yuknПрем'єр-міністр України за пропозицією міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва доручив керівництву державного підприємства "Укргазвидобування" на чолі з Олегом Прохоренком надати фінансовий план на 2016 рік, інвестиційний план на 5 років, максимально використати систему Prozorro для проведення закупівель і допустити Державну фінансову інспекцію для аудиту діяльності підприємства.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 11 травня 2016 року.

"Перше – до кінця тижня надати фінансовий план "Нафтогазу України" і дочірніх підприємств на 2016 рік. Він відсутній сьогодні в Міністерстві економіки. Друге – протягом місяця підготувати інвестиційний план "Укргазвидобування" на 5 років з метою нарощування обсягів видобутку газу. Третє – відсутня стратегія ПАТ "Укргазвидобування" протягом двох місяців, яку ми вимагаємо. Четверте – забезпечити закупівлю всіх товарів, робіт і послуг через систему Prozorro. І не можна було в першому кварталі проводити закупівлі без системи Prozorro. Ми робимо мінімальні закупівлі і на цьому робимо піар. І останнє: коли Державна фінансова інспекція хоче перевірити будь-яке державне підприємство і не допускається два місяці – можуть бути наслідки. Це я звертаюся до керівника підприємства ("Укргазвидобування" Олега Прохоренка - УНІАН). Прошу пана прем'єра ці доручення дати", - сказав Кубів.

В.Гройсман погодився з такими пропозиціями, сказавши: "Я даю відповідні доручення".

У свою чергу присутній на засіданні уряду голова Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що проекти інвестиційного і фінансового планів "Нафтогазу" і "Укргазвидобування" вже розроблені, а затвердити їх має намір новий склад спостережної ради Національної акціонерної компанії, який 11 травнія 2016 року проводить перше засідання.

Також Коболєв закликав уряд затвердити політику власності "Нафтогазу", дочірньою компанією якої є "Укргазвидобування", з чіткими цілями і очікуваннями уряду від діяльності керівництва компанії.

Як повідомляв УНІАН, голова державного холдингу "Укргазвидобування" Олег Прохоренко 11 травня заявив про проведення обшуків в офісі компанії за участю СБУ і спецпідрозділу "Альфа". Він зазначив, що розглядає це як частину тиску на керівництво держкомпанії, яке триває близько трьох місяців із залученням Генеральної прокуратури.

В кінці березня Державна фінансова інспекція повідомила, що найбільша в Україні газодобувна компанія "Укргазвидобування" як і раніше перешкоджає роботі державних аудиторів і не допускає їх до виконання перевірки господарської діяльності підприємства, ініційованої Кабінетом міністрів України.

За словами Прохоренка, "Укргазвидобування" є лідером серед держпідприємств по впровадженню системи Prozorro і вже заощадила близько 1,6 мільярда гривень на проведення закупівель.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі на початку квітня закликало "Нафтогаз України" прискорити подання проекту фінансового плану підприємства на 2016 рік для затвердження його Кабінетом міністрів.

УНІАН

Довідка "Ні корупції!"

Свою версію подій вже оприлюднив народний депутат України Сергій Лещенко з фракції "Блок Петра Порошенка", заявивши, що обшук у головному офісі ПАТ "Укргазвидобування" є наслідком переговорів коаліції з групою "Воля народу" про надання голосів за потрібні законопроекти.

"У держкомпанії "Укргазвидобування" зранку триває обшук СБУ за підтримки спецпідрозділу "Альфа". Трохи передісторії. З минулого року з керівництва компанії "Укргазвидобування" усунули менеджерів, пов'язаних з фракцією "Воля народу", які розміщували гроші компанії на депозитах у своїх сімейних банках і закуповували обладнання через сумнівні прокладки за завищеними цінами", - написав С.Лещенко на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

"Вважаю нинішні обшуки прямим наслідком коаліційних торгів. Адже група "Воля народу" вже не один раз рятує коаліцію своїми голосами. Наприклад, за прем'єра Гройсмана (за призначення прем'єр-міністром Володимира Гройсмана - ІФ). Або вчора за закон, який відкриває генпрокурорство Луценку (про зміну вимог до кандидатів на посаду генерального прокурора, завдяки чому Генпрокуратуру зможе очолити лідер фракції БПП Юрій Луценко - ІФ). І тепер настав час розплати - за кожну кнопку "за" потрібно буде розплачуватися посадою, потоком, посередником, тендером, наглядачем. Саме з таких "дрібниць" і формується корупційний режим", - зазначив нардеп, слова якого наводить "Інтерфакс-Україна".