Дауншифтинг для багатих. Гектари, щоб було де косити?

thumb_2804_news_m«Ні корупції!» з’ясував, чому губернатора Київщини Максим Мельничук дозволив почесному президенту «УкрАВТО» Таріелу Васадзе розробляти 2 гектари землі у Козині, що на Київщині.

Ми також довідалися,  хто ще за аналогічних умов отримав півтора гектари для сінокосу на березі Десни.

Надання дозволу головою Кивської ОДА Максимом Мельничуком на розробку проекту землеустрою майже двох гектарів землі у межах прибережної смуги Таріелу Васадзе викликало значний резонанс у суспільстві.

Губернатору навіть довелося постфактум пояснювати ситуацію на своїй сторінці у Фейсбуці.

фб

Як особисто повідомив «Ні корупції!» голова Київської обласної державної адміністрації Максим Мельничук, дозвіл Таріелу Васадзе на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки площею 1,9917 га для сінокосіння із земель водного фонду державної власності в межах прибережної захисної смуги (землі запасу), що розташована на території Козинської селищної ради Обухівського району Київської області, він надав цілком законно.

«Київська ОДА згідно з Конституцією України не могла відмовити Т.Васадзе у розробці проекту землеустрою, оскільки той подав відповідне клопотання», - сказав «Ні корупції!» губернатор.

За його словами, територія, на яку було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою, прилягає до земельної ділянки з будинком, де власне мешкає Т.Васадзе.

«У нього кутова ділянка біля дамби. За законом, ніхто крім Васадзе не має права розробляти ті 2 гектари. Водночас, ніхто не може здійснювати будівництво на цій території, бо це прибережна зона», - сказав Мельничук і додав, що вже після розробки проекту землеустрою цієї ділянки Васадзе знову повинен бути подати цей проект на затвердження КОДА. Наступним кроком може бути звернення Т.Васадзе до Київської ОДА з тим, щоб клопотати про оренду цієї ділянки.

«Але якщо таке звернення надійде, то подальшу долю цієї ділянки вирішуватиме колегія Київської ОДА», - запевнив Мельничук.

Згідно з декларацією про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік Таріела Васадзе (останньою, що була оприлюднена, коли той балотувався на позачергових виборах до Верховної ради – авт.), у нього є один будинок загальною площею 883.3 кв м. Найбільш вірогідно, що до території саме з цим будинком прилягає земельна ділянка, яку Васаде дозволили розробляти. Крім того, згідно з декларацією, Васадзе вже володіє двома земельними ділянками загальною площею 8,5 тис. кв.м.

Не виключено, що до позитивного рішення на користь Васадзе щодо розробки проекту землеустрою на прилеглій до його будинку території долучився нинішній заступник голови Київської ОДА Лев Парцхаладзе. Раніше Таріел Васадзе сам визнавав, що у них дуже добрі дружні стосунки.

«Корпорація «УкраАВТО» має партнерські стосунки з Парцхаладзе у ресторані «Первак». Менеджмент веде компанія «ХХІ століття», а сама будівля належить «УкрАВТО». Більше нічого спільного в «УкрАВТО» і особисто у мене (стосовно Парцхаладзе – авт.) немає, крім дружніх стосунків», - говорив Т.Васадзе в інтерв’ю «ДЕЛУ».

Нагадаємо, розпорядження «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду гр. Васадзе Т.Ш.» № 143 за підписом М.Мельничука з’явилося на сайті Київської обласної державної адміністрації від 26 квітня 2016 року.

Документ передбачає, що роботи з розроблення проекту землеустрою почнуться після укладання договору із суб’єктом господарювання, що володіє необхідним технічним і технологічним забезпеченням,  є сертифікованим інженером -землевпорядником, а також  є відповідальним за якість робіт із землеустрою.

Крім того, розпорядження забороняє проводити містобудівну діяльність на зазначеній земельній ділянці. Також підготовка проекту землеустрою не дає права на використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості) та державної реєстрації права оренди земельної ділянки.

Таріел Васадзе

Таріел Васадзе

Зазначимо, що Таріел Васадзе був народним депутатом кількох скликань, востаннє VII скликання (2012-2014 роки). У 2005 та 2007 роках пройшов до парламенту  за списком БЮТ.

У грудні 2010 року Васадзе вигнали з фракції БЮТ за порушення фракційної дисципліни під час голосування за Податковий кодекс від регіоналів. Деякий час був позафракційним депутатом, але в вересні 2011 року ввійшов в склад фракції Партії регіонів.

На парламентські вибори 2012 року Васадзе пройшов в Верховну Раду за списками Партії регіонів.

Член Фракції Партії Регіонів (до 21 лютого 2014). У 2014 році увійшов до списку кандидатів у депутати від партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна» на позачергових виборах до Верховної ради.

За даними Вікіпедії Таріел Васадзе входить до сотні найбагатших людей України. Фактично володіє та контролює корпорацію «УкрАвто», котра містить у собі десятки компаній та підприємств, виробляє та імпортує понад 20 автомобільних брендів. В її склад входить також понад 400 автосервісних підприємств.

Його син і донька також зайняті в бізнесі батька. Серед найбільший активів - український ЗАЗ та польський FSO. За різними оцінками статки Васадзе сягають від $200 млн до $5 мільярдів. У 2007 році «Фокус» оцінював статки Васадзе в $720 млн. «Кореспондент» у 2008 році оцінив Васадзе вже на $2,1 млрд, а газета «Georgian Times» оцінила активи й пасиви Васадзе в $5 млрд.

С шапранДодамо, що іншим розпорядженням №145 також від 26 квітня М.Мельничук надав дозвіл ще й Сергію Шапрану на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки площею 1,5247 га (за межами населеного пункту) для сінокосіння із земель водного фонду державної власності в межах прибережної захисної смуги,  розташованої на території Погребської сільської ради Броварського району Київської області.

У 2012 році С.Шапран балотувався в одномандатному виборчому окрузі № 97 (Бровари, Березань, Баришівка, Броварський район, Баришівський район) як самовисуванець і директор ТОВ «Броварський алюмінієвий завод».

Нині Сергій Шапран є засновником ТОВ «Інвестиції третього тисячоліття», яке спеціалізується на виробництві алюмінію.
реєстр

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань засновник ТОВ «Інвестиції третього тисячоліття» Сергій Шапран мешкає в селі Перемога Броварського району. У КОДА ж йому дозволили розробляти ділянку біля Десни у селі Погреби Броварського району.

За словами голови Київської ОДА М.Мельничука, ситуація із наданням С. Шапрану дозволу на розробку земельної ділянки така ж, як і у Т. Васадзе. Якщо він подав відповідне клопотання – відмовити йому не можна.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»