У КМДА не розповіли, хто користується службовими квартирами

speczhitlofondУ Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА відмовилися назвати осіб, які отримали право користуватися службовими квартирами КП «Спецжитлофонд», пославшись на Закон України «Про захист персональних даних».

Ту відмову  «Ні корупції!» отримав від директора Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА К. Федотова.

Передбачаючи таку відповідь, «Ні корупції!» у своєму запиті, посилаючись на Закон «Про доступ до публічної інформації», зазначав, що у разі, якщо користувачі службових квартир не дадуть згоди на розголошення своїх персональних даних, а саме імен і прізвищ, то надати таку інформацію можна, знеособивши дані, тобто, вказавши лише, скажімо, посаду людини, яка отримала від міста службове житло.

Водночас Закон України «Про доступ до публічної інформації» чітко регламентує, що «не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину».

На сьогодні КП «Спецжитлофонд» утримує 17 квартир, що належать до числа службових.
Згідно з рішенням міського голови В.Кличка № 198 від 5 квітня 2016 року «Про внесення змін у додаток до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 06 липня 2004 року №1197 «Про службові квартири у будинках комунального підприємства з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд», визначено перелік службових квартир з адресами.

Найменшу житлову площу з переліку цих квартир має службова квартира по вул. Нижньоюрківській, 4 – 12,3 кв м, а найбільшу – 104,8 кв м – має службова квартира за адресою вул. Маршала Тухачевського, 44.

1