Нинішні ціни на газ – корупція найвищого рівня – Найман

Фото зі сторінки espreso.tv

Фото зі сторінки espreso.tv

Після підвищення ціни на газ для населення українці платять за імпортний газ, а паливо внутрішнього видобутку, по суті, дає надприбутки НАК “Нафтогазу” та наближеним до нього кланам. Таку думку висловив доктор економічних наук, керуючий партнер інвесткомпанії Capital Times Ерік Найман на своїй сторінці в Facebook.

"Отже, з 1 травня 2016 року загальна ціна газу для населення становитиме 6,877 грн за куб, в тому числі 4,849 грн за куб - вартість імпортного газу. Це дає імпортну ціну $192 за 1000 кубів газу. І це при тому, що з початку року ціни на газ впали більш ніж на 30%, а середня контрактна ціна російського газу на кордоні Німеччини в березні склала $147 за тисячу кубів, а зараз ще нижче. Тобто, на населення України не тільки переклали весь імпорт газу (а газ внутрішнього видобутку дістався кланам), але навіть цю ціну безбожно завищили", – написав він.

Найман також зазначив, що сподіватися на зниження ціни на газ в Україні з початком опалювального сезону не варто, незважаючи на всі наявні для цього підстави.

"Цікаво, чи знизять ціну на газ з початком опалювального сезону. Підстава для цього буде проста – влітку ціни на газ в Європі очікуються на рівні вже $100 за тисячу кубів. Тобто, удвічі (!) нижче, ніж встановлено зараз для українців. Якщо чесно, я не вірю в таку щедрість української влади. Адже мова йде про корупцію найвищого рівня", – робить висновок дописувач.

Національне бюро розслідувань України