Нерухомість, задекларована одеськими депутатами, не відповідає дійсності

Антикорупційний офіс з'ясував, що кількість нерухомості депутатів Одеської міської ради простіше вимірювати в кілометрах. Особливо це стосується тієї нерухомості, яку вони не декларують.

Останнім часом все більше зростає зацікавленість громадськості до майна, яке декларують депутати. Але на нашу думку, набагато цікавіше розглянути те, що вони забули або навмисно не задекларували. Завдяки відкриттю реєстру нерухомого майна дізнатись це стало просто.

Балух_Літературна_1А_а

Будинок, в якому проживає Балух Д.В.

Одним із депутатів, який приховує нерухомість, виявився Балух Денис Валерійович (ПП «Довіряй ділам»).

Переховує він досить дивний об'єкт. Він  задекларував квартиру в елітному ЖК «Білий парус», яку купив у 2011 році. Але згідно з реєстром речових прав, депутат ще має гараж в елітному київському будинку,  також придбаний у 2011 році.

Цікаво, що більше ніякого майна в цьому будинку в нього немає. Навіщо депутатові гараж там, якщо він там не мешкає?

Балух1а

Балух 3До речі, брат Дениса Валерійовича, будучи  працівником прокуратури в Одеській області, у 2007 році також придбав житло в елітному будинку, за що у 2010 році був визнаний власником найкращої квартири серед прокурорів області.

Мати Балухів з 2008 року володіє 2-ма місцями на стоянці «Ark-Palace», але у списку власників квартир Балухи відсутні. Напевно, це в них сімейна традиція - купувати гаражі.

Балух купив в цьому будинку лише гараж

Балух купив у цьому будинку лише гараж

Загалом родина Дениса Валерійовича дуже добре розуміється на нерухомості. Так, наприклад, його дружина у 2003 році з неймовірною вигодою придбала 100 соток разом з 8 будинками на березі моря по 180 грн. кожний. Це, мабуть, була, найвигідніша угода сторіччя.

Голова фракції БПП «Солідарність» і колишній член депутатської групи «Довіряй ділам» Камінкер Олег Ісайович виявився дуже «винахідливим». Згідно з реєстром з 2011 року, в його власності перебуває земельна ділянка 1500 м. кв. разом з будинком 634,4 м. кв. І розташований цей маєток на відстані 360 метрів від моря - у самому «Совіньйоні».

Будинок Камінкера в "Совіньоні"

Будинок Камінкера в "Совіньоні"

Тобто, на пляж Олег Ісайович потрапляє швидше ніж обходить свої володіння.

У 2011 році 15 соток в цьому елітному котеджному містечку коштували приблизно 3 млн. гривень (і це не враховуючи "скромний будиночок").

Згідно з даними  кадастрової карти, власницями землі з 2013 року стали Камінкер Жанетта Ісаївна і Камінкер Тетяна Миколаївна. Але депутат не врахував, що маєток залишився у реєстрі.

"Винахідливість" депутата ще і в тому, що переоформлення сталось через кілька днів після дня народження Жанетти Ісаївни. Отже, розумний депутат встиг і майно з себе списати і подарунок сестрі зробити. На жаль, потрапити до елітного містечка, аби сфотографувати розкіш побуту родини Камінкерів, нам поки що не вдалось.

Каминкер1

Ще одним представником, але вже  «Опозиційного блоку», в декларації якого бракує реальної дійсності, став Ієремія Василь Володимирович. Але на цей раз майнові дива розбіжностями не закінчились.

Василь Володимирович не згадав у декларації подарунки, які йому допомагала оформлювати Чужовська Наталія Юріївна – приватний нотаріус і за сумісництвом дружина депутата Страшного Сергія Анатолійовича. Взагалі-то, послуги Наталії Юріївни  користуються неабияким попитом серед еліти Одеси. "Придворний" нотаріус заслуговує особливої уваги, але сьогодні йде мова лише про депутатів.

Отже, в державному реєстрі міститься інформація, згадно з якою,  починаючи з 2007 і по 2011 рік, Василь Володимирович отримав у подарунок частки чотирьох об'єктів нерухомості.

У лютому 2007 року йому подарували по 9/10 від двох квартир у Старобазарному сквері, 3.  Загальна площа подарунків становить більше 250 м. кв. До речі, за цією адресою зареєстрована чимала кількість фірм, у частині з яких дружина Василя Володимировича виступає засновником. Дивно, що цей будинок досі не внесено в перелік "Адрес масової реєстрації", невже ДФС ігнорує порушення норм, базуючись в одній будівлі з порушниками?

Успенська, 89. Фото: obodesse.at.ua

Успенська, 89. Фото: obodesse.at.ua

У 2008 році депутатові пощастило в десять разів менше. За договором дарування йому дісталось приблизно 24,3 м. кв. по вулиці Степовій, 14. Але за цією адресою Ієремія значився як фізична особа-підприємець ще до 2006 року. Як виявилось згодом, це був подарунок від батьків.

Останній подарунок (але не останній об'єкт, відсутній у декларації) - приблизно 0,3 від 160,9 м. кв. (приблизно 49,8 м. кв.) по вулиці Успенській, 89. Договір дарування був оформлений у серпні 2011 року.

Також у власності Одеського депутата значиться ½ нежилого приміщення торгівельного центру (колишня вул. С. Варламова, нині Піонерська, 11а)   загальною площею 526,9 м. кв. і ½ квартири на Дідріхсона, площу якої при реєстрації не було вказано. [Витяг з реєстру: 1, 2, 3, 4, 5]

Гапуніч Валентин Вікторович, заповнюючи декларацію про доходи, взагалі вирішив прикинутись безхатченком. Але, на нашу думку, "трохи" перестарався. За даними реєстру речових прав, Валентину Вікторовичу загалом належить більш  ніж 3380 кв. м. будівель (житлових та нежитлових), деякі ще й з земельними ділянками  загальним розміром приблизно 3020 кв. м.

Незадекларований будинок Гапуніча

Незадекларований будинок Гапуніча

У 2007 році Гапуніч нібито відсудив 4 нежитлових приміщення за адресами вул. Дальницька, 43/6,7,9 і вул. Бугаївська, 35. Але в реєстрі судових рішень відсутні дані по цих справах. Також невідомо, хто вносив відомості про права власності і чи відповідає зазначена "підстава виникнення права власності" дійсності.

Саксаганського, 33

Саксаганського, 33. буд. Гапуніча Додаткові фото: 1, 2, 3

Точно відомо одне, що відображений у витязі "скромний" маєток на 591,2 м. кв. (разом із земельною ділянкою 1884 м. кв.) - належить депутатові. [Витяг з реєстру: 1, 2, 3, 4]

Кісловський Андрій В'ячеславович, напевно, заплутався у нерухомості, якою володіє разом з дружиною. У 2011 році Андрій зазначив, що дружина володіє квартирою по вул. Уютна, 13, площею 207 м. кв. У 2013 році він написав, що в неї немає нерухомого майна, а у 2014 знову є квартира, і з'явилось ще одне приміщення 106,7 м. У Андрія В'ячеславовича також нерухомість зникає на кілька років. У декларації 2011 року він зазначив, що володіє двома офісами за адресою пров. Віце-Адмірала Жукова, 25 (37,2 і 44,4 кв. м.) і ще одним по вул. Успенській, 41 (119,8 м. кв.). Через два роки він декларує зовсім інше приміщення площею 81,6 кв. м., а у 2014 році знову згадує про свої офіси на Віце-Адмірала Жукова. Якщо так буде продовжуватись, Антикорупційному офісу доведеться не тільки збирати кошти на їжу депутатові, а ще й додому відвозити, бо сам він може забути дорогу.

До речі, всю нерухомість Кісловського оформлювала також дружина Сергія Страшного. [Витяг з реєстру: 1, 2, 3, 4]

Це тільки перша п'ятірка із наявних в Одеській міськраді 64 депутатів. Але вони вже приховали майже 5 кв. кілометрів нерухомості від своїх виборців.

Також хочемо нагадати депутатам, що згідно з  чинним законодавством, існує відповідальність за "Декларування недостовірної інформації", а саме ст. 366-1 КК України. Сподіваємось, що заповнюючи декларації за 2015 рік, одеські депутати згадають про кримінальну відповідальність, а також політичні наслідки за брехню своїм виборцям.

Катерина Маденс, для "Ні корупції!"

Для підготовки цієї статті використовувались матеріали, зібрані в рамках проекту "Громадський контроль Одеської міської ради", що реалізується організацією "Антикорупційний офіс" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження".