4 травня суд розгляне корупційні справи кременчуцьких чиновників

Р.Проценко. Фото pplus.in.ua

Р.Проценко. Фото pplus.in.ua

Громадські активісти Кременчука планують відвідати судове засідання Апеляційного суду Полтавської області, де розглядатиметься перша із трьох корупційних справ стосовно чиновників найвищого рангу Кременчука. Як повідомляє видання “Репортер”, 4 травня 2016 року о 9.30 розглядатиметься рішення стосовно притягнення до адмінвідповідальності віце-мера Кременчука Руслана Проценка та його дружини Зінаїди Проценко, заступниці очільника Крюківської райадміністрації, за статтею 172-7 Адмінкодексу України.

Інформація про розгляд справи № 524/10309/15-п, стороною у якій виступає віце-мер Руслан Проценко, а захисником Руслан Ульянов, розміщена на офіційній сторінці суду.

Справа розглядатиметься 4 травня 2016 року суддею Василем Володимировичем Маліченком за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 18.

Автозаводський райсуд Кременчука визнав винними у порушенні антикорупційного законодавства  Руслана Проценка і його дружину Зінаїду.

Раніше чиновники заявили про відвід судді Оксані Пальчик, що розглядала цю справу, і понаписували на неї скарги в усі інстанції. Громадські активісти розцінили це як тиск на суддю. Багато адвокатів та правозахисників написали листи до Вищої ради суддів на захист судді”, – повідомляє видання.

Протокол про корупційні діяння стосовно віце-мера Ольги Усанової так досі й не розглянутий через кількаразову неявку чиновниці до суду.

“Репортер”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми інформували, заступник міського голови Кременчука Руслан Проценко діяв на першій сесії міської ради, голосуючи за призначення себе до складу міськвиконкому на посаду заступника міського голови, в умовах конфлікту інтересів і не повідомив про це. Також Руслан Проценко діяв в умовах реального конфлікту інтересів, коли голосував за визначення премій та надбавок заступникам міського голови, бо знав про призначення його на посаду віце-мера. Таке рішення 5 квітня 2016 року оголосила суддя Автозаводського райсуду Кременчука Оксана Пальчик.

Суд наклад на Руслана Проценка штраф у вигляді 3 тисяч 400 гривень (або 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), підкресливши, що більший штраф за більш тяжкий проступок (неповідомлення про конфлікт інтересів) поглинає менший.

Як повідомляли раніше ЗМІ, суддя Автозаводського райсуду Оксана Пальчик опинилася під пресингом чиновників найвищого рангу з оточення мера Кременчука. Замість того, щоб довести свою непричетність до корупції, посадовці взялися скаржитися на суддю.

В свою чергу суддя Автозаводського районного суду міста Кременчука Ганна Олейникова відмовила кременчуцькій чиновниці Зінаїді Проценко в її клопотанні відвести суддю Оксану Пальчик від розгляду її протоколу про корупцію.

Суд вважав, що Зінаїда Проценко та її адвокат Руслан Ульянов не навели достатньо законних підстав для того, щоб усувати суддю Оксану Пальчик від розгляду протоколу про корупцію, складеного на Зінаїду Проценко. Рішення, винесене Ганною Олейниковою, було остаточними і оскарженню не підлягало.