Заступник міністра Канцурак відсторонений від посади

Фото зі сторінки nashigroshi.org

Фото зі сторінки nashigroshi.org

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак відсторонив від посади на час проведення службового розслідування свого заступника Віктора Канцурака. Про це повідомили в прес-службі відомства.

"28 квітня 2016 року, міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак відсторонив заступника Віктора Канцурака від виконання обов'язків на час проведення службового розслідування", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв "Ні корупції!", 20 квітня 2016 року прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернувся до Національного антикорупційного бюро із запитом з метою проведення перевірки стосовно заступника міністра екології Віктора Канцурака, діяльність якого, за даними ЗМІ, пов’язують із корупційними оборудками великого масштабу.

У відомстві нагадали, що 26 квітня 2016 року Канцурак звернувся до міністра екології та природних ресурсів з проханням відсторонити його від посади на час перевірки.

За матеріалами 112.ua

Довідка “Ні корупції!”

“Ні корупції!” раніше інформував, що Віктор Канцурак за часів Віктора Януковича був директором Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів, яке очолював спочатку Микола Злочевський, а потім Едуард Ставицький.

У цій якості у 2011 році Канцурак входив до складу тендерного комітету Міністерства під час закупівлі супутникових знімків території України у австрійської фірми “Austroplan Austrian Engineering GMBH” за 49,38 мільйона гривень. Тоді на торги подавала заявку Харківська Національна академія міського господарства, яка пропонувала ці фото всього за 250 тисяч гривень. Дешевизна пояснювалася тим, що запитувані Мінекології космічні зйомки території України вже були проведені різними світовими структурами і знаходились у вільному доступі в мережі Інтернет. Однак тендерний комітет під формальним приводом відхилив заявку державної української установи на користь австрійської фірми, про що свідчать документи стосовно закупівлі.

З вересня 2014 року Канцурак працював у Секретаріаті Кабінету міністрів. Тоді Остап Семерак був міністром Кабміну. Останній рік Канцурак очолював Департамент з питань безпеки життєдіяльності, охорони навколишнього природного середовища та агропромислового комплексу.

З приводу космічної оборудки Національне антикорупційне бюро веде кримінальне провадження. За даними “Центру протидії корупції”, Генеральна прокуратура по цій та іншій справі допомогла Злочевському уникнути відповідальності, повідомляли “Наші гроші“.