За пів року підлеглі Труханова перевели понад 130 мільйонів у власність офшору

Фото труханова з досье Італійської поліціїНа початку квітня журналісти Слідство-інфо оприлюднили інформацію про наявність у міського голови Одеси Геннадія Труханова офшорів на Віргінських островах, через які він пов’язаний з бізнес-групою «РОСТ» і злочинним угрупованням Мініна – Ангерта – Жукова.

27 квітня на брифінгу в Одеській міській раді Геннадій Труханов заявив, що всі ці факти є брехнею. Щоб перевірити це, Громадська організація «Антикорупційний офіс» провела своє невеличке розслідування у відкритих реєстрах України.

Розслідування показало, що за останні пів року тільки через фірму «Ростдорстрой» з Одеського бюджету вивели понад 130 мільйонів гривень. Власником «Ростдорстроя» є офшор «САЙДЛЕЙК ІНТЕРНЕШНЛ ЛІМІТЕД», зареєстрований на острові Тортола (група Віргінських островів). А бенефіциарними власниками цього офшору є Олександр Жуков, який є партнером Ангерта та Мініна, а також два однопартійці Геннадія Труханова по партії «Доверяй Делам» - Євген Коновалов і Юрій Шумахер.

Пропоную читачам перевірти самим всі наведені в розслідуванні факти. Дякуючи змінам в законодавстві, які були прийняті в останні роки, такі розслідування може проводити будь-який громадянин.
Для початку відкриваємо офіційний портал публічних фінансів України.

Портал

Обираємо вкладку «ПОШУК ЗА РОЗПОРЯДНИКАМИ»

Edata - Єдиний веб-портал використання публічних коштів - Google Chrome

У віконце «Назва платника» вбиваємо «управління капітального будівництва Одеської міської ради». Натискаємо на «Пошук». Обираємо «Транзакції». Виставляємо ліворуч період за останні 3 місяці (більше за один раз сайт не дозволяє). І бачимо найбільші платежі, яке здійснювало це управління.

Рострдорстрой за три месяца

Як бачите, найбільші платежі проходять на фірму ТОВ «Ростдорстрой». Платежі мільйонні.
Скільки ж загалом отримала з бюджету Одеси ця фірма? Відповісти на це питання швидко складно, оскільки портал публічних фінансів працює тільки з вересня минулого року. Давайте порахуємо хоча б скільки коштів ця фірма отримала з бюджету Одеси за ці пів року.
Для цього копіюємо код ЄДРПО Ростдорстрою (33658865), вставляємо в віконце «ОДЕРЖУВАЧ», встановлюємо часовий інтервал з жовтня по грудень минулого року і бачимо цікаву картинку.

Платежі на Ростдорстрой за жовтень - грудень 2015

За ці три місяці фірма отримала з бюджету Одеси стільки платежів, що тільки їх перелік займає три сторінки. Щоб дізнатися абсолютну суму, треба скористатися кнопкою «Скачати». Робимо кілька скачувань за різні місяці і отримуємо зведену таблицю платежів.

Microsoft Excel - Платежі на Ростдорстрой за останні півроку

За пів року Одеська міська рада перевела на рахунки Ростдорстрою понад 130 мільйонів гривень.
Тобто, 130 мільйонів наших з вами грошей. В Одесі - мільйон мешканців (разом з немовлятами), кожен з них профінансував цю фірму на 130 грн. Виходить, десь по 500 грн. з родини.
Кому ж належить фірма, яку так щедро фінансує Одеська міська рада за наш рахунок?
Дізнатися це нескладно, якщо зробити безкоштовний запит на сайті міністерства юстиції.

Пошук Ростдорстрой через мінюст

Обираємо «Юридична особа», в віконце запит вставляємо код ЄДРПОУ, або «Ростдорстрой», проходимо валідацію і тиснемо «Детальніше».
І хто ж є власником компанії «Ростдорстрой»?

Сайдлек

Власником (засновником) Ростдорстрою виявляється офшорна компанія «САЙДЛЕЙК ІНТЕРНЕШНЛ ЛІМІТЕД», зареєстрована на острові Тортола Віргінських островів.

Якщо ми прокрутимо бігунок сайту трохи нижче, то ми побачимо ще і знайомі прізвища.

Засновники офщора Сайдлейк

Перший з бенефіциарних власників має дивне співпадіння імені, прізвища і місця проживання з ЖУКОВИМ ОЛЕКСАНДРОМ, (на фото нижче – ліворуч), який згадується у звіті італійської поліції,  наведеному журналістами Слідства-інфо.

Троица Минина

Згідно з цим  звітом, Жуков відповідав у банді Мініна та Ангерта за фінансову частину. Судячи з реєстру міністерства юстиції України, який ми щойно дивилися, він продовжує виконувати свою функцію.

Фото труханова з досье Італійської поліції

А от Геннадій Труханов, який, за даними італійської поліції, відповідав за охорону Мініна та Ангерта, довів, що він «здатен на більше», і тепер він розпоряджається мільярдним бюджетом Одеси, і при цьому не забуває про тих, хто допоміг йому в його «складному шляху».
Але крім Жукова, є і інші бенефіціарні власники офшору Сайдлейк. Щоб дізнатися, який стосунок мають ці особи до Одеської міської ради, скористаємося пошуком Гугла. На початку пишемо офіційний сайт міської ради, ставимо двокрапку і пишемо прізвища та імена осіб, які нас цікавлять. З результатів пошуку по сайту міськради стає зрозуміло, що обидва засновники офшора, через який дерибанять кошти Одеського бюджету, балотувалися на останніх виборах. Але не видно, від якої партії.

omr.gov.ua Коновалов Євген Шумахєр Юрій - Пошук Google - Google Chrome

Відкриваємо перше посилання і бачимо отаку цікаву картинку.

Вибори 2015

Віргінські офшори? Група РОСТ? Корупція на ремонті доріг?
Геннадій Труханов про це нічого не знає. І за його словами, в нього навіть є про це довідка).

Олексій Чорний, для “Ні корупції!”

Для підготовки цієї статті використовувалися матеріали, зібрані в рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради», що реалізується організацією «Антикорупційний офіс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».