На фортифікаціях у зоні АТО розкрадено мільйони

фортВійськова прокуратура підозрює керівництво Івано-Франківської області в причетності до великої розтрати грошей, виділених на фортифікаційні споруди в зоні антитерористичної операції.

Про це стало відомо з визначення Шевченківського райсуду Львова від 13 квітня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

Як повідомляє Перша інстанція, справу розслідує Військова прокуратура Західного регіону.

Із судових документів випливає, що в минулому році на підставі процедури закупівлі в одного учасника Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації уклав угоди на суму майже  40 млн гривень з фірмою «Брати КІП».

Згідно з даними держреєстру юросіб, бенефіціаром «Брати КІП» є Іван Кочержат. Таке ж ПІБ носить колишній заступник голови Долинської райдержадміністрації Кочержат Іван Омелянович.

Гроші з держбюджету на будівництво оборонних споруд у зоні антитерористичної операції виділялися на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 року.

Фірма «Брати КІП» за отримані гроші провела закупівлю залізобетонних плит і лісоматеріалів, а також уклала угоди субпідряду із місцевою фірмою «Глобалкарпати-Еко» на 17 млн. гривень.

Згідно з даними держреєстру юросіб, власником «Глобалкарпати-Еко» є прописаний у Костянтинівці Донецької області Сергій Ющенко.

У той же час військовою прокуратурою встановлено, що згідно з «негласними вказівками керівництва ОДА», цим підприємствам було частково надано за свій рахунок найману робочу силу, яка і виконувала роботи з будівництва фортифікаційних споруд на сході країни. Крім того, на рахунок «Глобалкарпати-Еко» надходила благодійна допомога «в сумі від 100 до 600 тис. гривень ». При цьому компанія відобразила ці роботи як виконані товариством самостійно, отримавши відповідне фінансування за рахунок держбюджету.

Також прокуратурою встановлено, що за вказівкою керівництва Івано-Франківської ОДА кожен держлісгосп області з метою зведення укріплень з лісоматеріалів направляв своїх співробітників у Донецьку область, забезпечуючи їх бензопилами, цвяхами і продуктами харчування. В актах виконаних робіт «Глобалкарпати-Еко» ці роботи також відобразило як виконані товариством самостійно. Отримані на ці цілі держкошти були конвертовані та привласнені пізніше через ряд фіктивних підприємств.