Українці хочуть більш активної боротьби з корупцією – Тонер

М.Тонер. Фото зі сторінки obozrevatel.com

М.Тонер. Фото зі сторінки obozrevatel.com

Заступник речника Держдепартаменту США Марк Тонер заявив, що, незважаючи на "частково успішну" боротьбу української влади з корупцією, вона досі турбує багатьох людей.

"Корупція досі дуже турбує пересічного українця, який хоче посилення політичних інститутів, зокрема, правоохоронних органів, і більш активних заходів з протидії корупції", – прокоментував Тонер заяву заступника державного секретаря США з питань Європи і Євразії Вікторії Нуланд, яка, перебуваючи у Києві, висловила думку, що корупція все ще залишається серйозною проблемою в Україні.

Він також зазначив, що влада США вже тривалий час закликає український уряд почати активно боротися з корупцією. "Як і в багатьох інших країнах, в Україні ми заохочували уряд протистояти поширеній корупції. Думаю, ті, хто виходив на Майдан, так само вимагали цього", – повідомив Тонер.

За його словами, український уряд намагався провести реформу, переслідувати корупціонерів і "ця робота триває".

ZN.ua нагадує, що перед візитом президента України Петра Порошенка до США наприкінці березня 2016 року авторитетне американське видання New York Times в редакційній статті писало, що ані МВФ, ані країни-донори, включаючи США, не збираються вкидати гроші лопатою в "корупційне болото". При цьому, як зазначала газета, Порошенко не може просто замінити генпрокурора Шокіна на одного з його "дружків".

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що новим генпрокурором повинен бути незалежний професіонал, відданий принципам, проголошеним на Євромайдані. Посол також повідомив, що США не готові надавати Україні гарантії та фінансові кошти, поки не буде подолана криза і продовжений процес реформ.

За матеріалами ZN.ua

Довідка “Ні корупції!”

Відвідавши Київ, Вікторія Нуланд 27 квітня 2016 року на відкритій прес-конференції сказала: "Україні потрібен новий генеральний прокурор, країна повинна продовжити реформу судоустрою. Корупція все ще залишається серйозною проблемою. Напевно, настав час посадити за ґрати деяких корупціонерів, які довгий час крали в народу України, і викорінити корупцію".