Суд відсторонив від посади мера Вишгорода Момота

О.Момот в Печерському суді Києва. Фото Фейсбук

О.Момот в Печерському суді Києва. Фото Фейсбук

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання прокуратури Київської області про відсторонення Олексія Момота від виконання обов'язків мера Вишгорода до 15 червня 2016 року. Про це йдеться у рішенні слідчої судді Світлани Шапутько. Крім того, суд постановив вилучити у Момота службове посвідчення.

Як відомо,  Момота було затримано 14 квітня 2016 року. За версією слідства, він разом із спільниками вимагав від представника будівельної фірми хабар в сумі 300 тисяч євро та приміщення площею 4 тисячі квадратних метри у новобудові.

У початковому повідомленні СБУ йшлося про вимагання хабара в 1 мільйон євро.

17 квітня 2016 року Печерський райсуд Києва обрав міському голові Вишгорода Момоту запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 5 мільйонів гривень.

18 квітня 2016 року Момот вийшов з в’язниці після внесення застави у розмірі 5 мільйонів гривень.

Роман Кравець, Саша Ночь, УП

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли, за ствердженням директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, Генеральна прокуратура України не повинна займатися справою мера Вишгорода Олексія Момота, оскільки вона знаходиться у підслідності Національного антикорупційного бюро.

З приводу мера Вишгорода можу зазначити, що Генеральна прокуратура України вкотре порушила закон і почала розслідування справи, яка підслідна Національному антикорупційному бюро України. Ми неодноразово вказували на неприпустимість таких випадків, але, на жаль, ГПУ до нас не прислухається. Це черговий раз переконує мене в необхідності створення спеціалізованої антикорупційної прокуратури, без якої навіть наших перших результатів не було б“, – сказав він під час інтернет-конференції в Києві 19 квітня 2016 року.

Як повідомляла прес-служба народного депутата України від партії “Воля” Юрія Дерев’янка, так звана справа мера Вишгорода Олексія Момота, звинуваченого у величезному хабарі, повністю сфальшована.

Дерев’янко також заявив, що, згідно з чинним законодавством, заборонено прокуратурі, СБУ чи поліції розслідувати справи, якщо сума хабара вище, ніж 500 мінімальних зарплат.

Вони свідомо продовжують це робити, не передаючи справу в НАБУ“, – сказав Дерев’янко.