Озброєним конвертцентром опікувався один із екс-очільників ОДА

Арсенал конвертцентру. Фото СБУ

Арсенал конвертцентру. Фото СБУ

У Кіровограді Служба безпеки України спільно з фіскальною службою ліквідувала потужний конвертаційний центр, “філії” якого працювали на території Кіровоградської, Черкаської, Київської та Вінницької областей.

Группа зловмисників, серед яких один з колишніх керівників Кіровоградської облдержадміністрації, створила незаконну схему проведення фіктивних фінансово-господарських операцій. Вони надавали реально діючим підприємствам “послуги” з незаконного зменшення податкових зобов’язань перед бюджетом та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, а також переведення коштів у готівку.

Загальний обіг коштів “конверту” з початку року склав близько 250 мільйонів гривень. Лише за останні дні ділки надали ”послуг” з ухилення від сплати податків підприємствам реального сектору на суму понад 20 мільйонів гривень.

Під час спільної операції одночасно припинена діяльність філій конвертаційного центру у Броварах, Борисполі, Умані та Кіровограді.

Під час обшуків правоохоронці вилучили з незаконного обігу 41 печатку підконтрольних ”конверту” підприємств, 20 електронних цифрових підписів керівників фіктивних суб’єктів господарювання, сім одиниць вогнепальної зброї та понад 600 набоїв до неї, чорнову бухгалтерію, офісну техніку.

З метою відшкодування завданих державі збитків накладено арешт на 35 банківських рахунків.

Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.1 ст.205 (фіктивне підприємництво) та ч.3 ст.212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Прес-центр СБУ