Це буде останнім підвищенням ціни на газ – Гройсман

Фото зі сторінки espreso.tv

Фото зі сторінки espreso.tv

Кабінет міністрів ухвалив рішення щодо єдиної ціни на газ для населення та промисловості. Відповідну постанову № 758 одноголосно підтримали всі члени уряду.

Згідно із постановою, Кабмін  з 1 травня 2016 року зобов'язав НАК "Нафтогаз України" продавати населенню природний газ за єдиною ціною – 6 879 гривень за 1 тисячу кубічних метрів (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат).

При цьому прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що "…в цьому питанні сьогодні поставимо крапку, і це буде остання зміна ціни на газ в житті нашої держави".

Фактично постановою №758 Кабмін скасував так звану "соціальну норму" в обсязі 1 200 кубічних метри на опалювальний сезон за ціною 3 600 гривень за тисячу кубів, яка діяла в опалювальний сезон 2015/2016 років.

Ціна продажу газу для потреб теплокомуненерго також встановлена на рівні 6 879 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна газу як товару (без урахування транспортування і ПДВ) становитиме 4 942 гривень за тисячу кубометрів. Для релігійних організацій ціна буде 3 913 гривень за тисячу кубів.

Перед голосуванням за постанову прем’єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що незаможні громадяни не постраждають від підвищення тарифів на газ.

"Ні корупції!" - за матеріалами ЗМІ

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли, екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий впевнений, що “нове підвищення цін на газ для населення, яке заплановане з 1 травня, – це просто здирництво, адже не має під собою реальних підстав”. Про це він заявив у коментарі інформагентству ZIK.

На його думку, адміністративне зростання цін у будь-якому разі дестабілізує економіку.

Новий прем’єр Володимир Гройсман сказав, що вони забезпечать макроекономічну фінансову стабільність, але це залишається пустими словами. Насправді вони підвищують ціни, і тим самим будуть підштовхувати далі інфляцію й падіння рівня життя. А це означає скорочення внутрішнього споживчого ринку, а за ним – скорочення всього внутрішнього ринку. Тобто, це продовження стагнації, падіння виробництва. Зокрема, в цьому році ми спостерігаємо непередбачуване багатьма керівниками падіння виробництва у сільському господарстві”, – зазначив економіст.

Інша сторона цієї проблеми, за словами Ланового, – це те, що підвищення цін на газ “дає можливість нафтогазовій мафії беззастережно підвищувати будь-які свої витрати, які будуть покриватися цими підвищеними тарифами”.

У нас створена модель, коли бюджет і НБУ фактично надають валюту для потреб цього промислового комплексу і цим, по-перше, спустошують валютну систему, а по-друге, підтримують на плаву неконкурентоспроможні застарілі виробництва. Це і є корупція, зловживання службовим становищем, сприяння монополістам і таким, як правило, олігархічним промисловим підприємствам”, – підкреслив Лановий.