Гройсман просить перевірити “на корупцію” заступника міністра

Фото зі сторінки nashigroshi.org

Фото зі сторінки nashigroshi.org

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман звернеться до НАБУ щодо проведення перевірки стосовно заступника міністра екології Віктора Канцурака (за даними ЗМІ, його діяльність пов’язують із корупційними оборудками великого масштабу – Ред.)

Про це прем’єр  заявив під час засідання уряду 27 квітня 2016 року, закликавши міністрів бути обачнішими при виборі заступників.

"Хотів би сказати міністрам. Я не буду вас обмежувати. Ви вносите кандидатів на посаду в те чи інше міністерство. Ви несете за це відповідальність, я готовий її розділити з вами. Але хотів би попросити, щоб ви були виважені і вносили кандидатів, які не є скомпрометованими", - сказав Гройсман.

Він заявив, що звернеться до НАБУ щодо Канцурака.

"Я сьогодні звернуся до НАБУ щодо перевірки фактів по заступнику міністра екології Віктору Канцураку", – сказав прем’єр.

"Далі я би просив дуже ретельно розглядати позиції щодо призначення спецперевірок людей", – наголосив глава уряду.

Гройсман нагадав, що 1 травня вступає у дію закон про державну службу.

"Це означає, що всі центральні органи влади мають отримати своїх керівників через публічні конкурси. Тому я просив би не бігти поперед закону, а почекати 1 травня, щоб ми оголосили публічні конкурси", – зазначив Гройсман.

Тетяна Кусок, УП

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, Віктор Канцурак днями розпорядженням Володимира Гройсмана призначений заступником Остапа Семерака – міністра екології та природних ресурсів України. За часів Віктора Януковича Канцурак був директором Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів, яке очолював спочатку Микола Злочевський, а потім Едуард Ставицький.

У цій якості у 2011 році Канцурак входив до складу тендерного комітету Міністерства під час закупівлі супутникових знімків території України у австрійської фірми “Austroplan Austrian Engineering GMBH” за 49,38 мільйона гривень. Тоді на торги подавала заявку Харківська Національна академія міського господарства, яка пропонувала ці фото всього за 250 тисяч гривень. Дешевизна пояснювалася тим, що запитувані Мінекології космічні зйомки території України вже були проведені різними світовими структурами і знаходились у вільному доступі в мережі Інтернет. Однак тендерний комітет під формальним приводом відхилив заявку державної української установи на користь австрійської фірми, про що свідчать документи стосовно закупівлі.

З вересня 2014 року Канцурак працював у Секретаріаті Кабінету міністрів. Тоді Остап Семерак був міністром Кабміну. Останній рік Канцурак очолював Департамент з питань безпеки життєдіяльності, охорони навколишнього природного середовища та агропромислового комплексу.

З приводу космічної оборудки Національне антикорупційне бюро веде кримінальне провадження. За даними “Центру протидії корупції”, Генеральна прокуратура по цій та іншій справі допомогла Злочевському уникнути відповідальності, повідомляли "Наші гроші".