ДФС переконує, що горіхові рейдери діяли у Кочержинцях законно

dfs-nairov-4-cherkЗа чотири дні після подій у Кочержинцях, що на Черкащині, про які писав «Ні корупції»,  Державна фіскальна служба оприлюднила заяву проте, що «під час обшуків у Черкаській області слідчі податкової міліції діяли на законних підставах та в межах своїх повноважень».

Появу такої заяви служба мотивувала так: «У зв’язку з тим, що деякі ЗМІ поширюють інформацію стосовно ситуації, яка виникла при проведенні співробітниками податкової міліції слідчих дій у селі Кочержинці Черкаської області, повідомляємо наступне», - пише офіційний сайт відомства.
У рамках розслідування кримінального провадження, відкритого слідчими ГУ ДФС у Запорізькій області за ч.3 ст. 212 та ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України, було викрито схему ухилення від оподаткування одним із підприємств області.

тема: горіхова мафія, умань, кочержинці

Олексій Кавилін - начальник ГУ ДФС у Запорізькій області, фото zp.sfs.gov.ua

Встановлено, що посадові особи підприємства купували у населення горіхи за готівкові кошти, а їх оформлення на експорт здійснювали за документами фіктивних підприємств. Такі оборудки дозволяли порушникам ухилятися від сплати ПДФО і військового збору за рахунок заниження вартості придбаних горіхів та подальшого неповернення валютної виручки на територію України у встановленому порядку.

gorix-mafia-umanЗ метою припинення злочинної діяльності у березні поточного року на території двох морських портів вилучено горіхи волоські очищені вагою 45 тонн та у шкарлупі вагою 119,4 тонн, які відповідно до документів, належать одному з фіктивних підприємств. При цьому, документи щодо походження горіхів відсутні. Податок з доходів фізичних осіб при їх придбанні не сплачено.

Першочерговими слідчими діями встановлено також три місця накопичення горіхів, які планувалось вивезти за межі України без сплати податків. Два з них знаходились в Одесі та Одеській області, а третій - у селі Кочержинці Черкаської області. На першому із них, в Одесі, вилучили 45,3 тонни горіхів без документів про їх походження.

В Одеській області також було виявлено та вилучено майже 54 тонни горіхів без документів. Після закінчення обшуку група не встановлених осіб вчинила силовий опір, перешкоджаючи вивезенню горіхів.

uman-gorixy-slidci-diiКрім того, на підставі ухвали слідчого судді слідчими податкової міліції Запорізької області проведено обшук у сортувальному пункті, який заходиться у с. Кочержинці Черкаської області. Обшук розпочато о 19-00, у світлу пору доби, що не порушує вимоги ч.4 ст.223 та ч.2 ст.236 КПК України. Перед його початком слідчим оголошено ухвалу про проведення обшуку власнику приміщення та пред’явлено службове посвідчення.

cherk-uman-podatkivetz

При цьому група невідомих, агресивно налаштованих осіб вчинила фізичний опір та намагалася спровокувати бійку. Під час обшуку було виявлено понад 60 тонн горіхів та документи, які підтверджують походження лише незначної частини горіхів, що знаходились у вказаних приміщеннях. Проте зацікавлені особи, застосувавши силу, не дозволили вилучити знайдений товар та документи.

cherk-goriz=uxwala1p

cherk-goriz=uxwala2p

У результаті навмисних незаконних дій невідомих осіб пошкоджено автомобілі працівників податкової міліції. Окрім того, порушники заволоділи службовим посвідченням слідчого та ухвалою суду на проведення обшуку.

За вказаними фактами слідчими Національної поліції зареєстровані кримінальні провадження за ст.342 КК України (опір представникові влади під час виконання службових обов’язків).

Нагадаємо, це позиція Державної фіскальної служби.

Утім, як уже повідомляв «Ні корупції», усі учасники подій у Кочержинцях не приховували своїх імен і мають іншу версію того, що сталося.