Одеські активісти подали в суд на міських чиновників

СайтПроекти рішень Одеської міськради не оприлюднюють на сайті ради у визначений термін, порушуючи регламент та Закон України «Про доступ до публічної інформації». Доступ громадян до публічної інформації є складової демократії та Європейських цінностей. Громадська організація «Антикорупційний офіс» вимагає через суд припинити порушення.

Для того, щоб не допустити чергову махінацію з 39 проектами рішень на майбутній сесії Одеської міськради 27.04.2016 року, представник Громадської організації "Антикорупційний офіс" Катерина Гуцол подала відповідну заяву до Приморського райсуду міста Одеси з проханням захистити права одеситів і нагадати чиновникам міськради, що вони як держслужбовці зобов'язані підкорятися насамперед закону, а не своїм корупційним апетитам.

Голова та секретар Одеської міськради системно порушують права громадян, перешкоджаючи доступу до публічної інформації та участі в самоврядуванні містом. Несвоєчасне оприлюднення проектів рішень міськради, що надаються на розгляд сесії, дозволяє приймати рішення з ознаками корупції, порушуючи вимоги законодавства України та демонструючи зневагу до громадян.

«Міська рада систематично не оприлюднює вчасно проекти рішень, щоб одесити не встигли розібратися в тому, що саме вони ухвалюють на сесіях. Ми оприлюднювали ці порушення, надсилали офіційні запити, задавали запитання міському голові на брифінгах. Нічого не допомагає. Проекти продовжують приховувати від громадськості. Тепер ми будемо доводити в суді,  що мерія порушує закон», - звертається до одеситів голова громадської організації «Антикорупційний офіс» Олексій Чорний.

Гуцол

Сергій Сарафанюк, для "Ні корупції"

Для підготовки цього матеріалу використовувалася інформація, зібрана в рамках проекту «Громадський контроль діяльності Одеської міської ради», який реалізується організацією «Антикорупційний офіс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».