До уряду увійшов Канцурак, відомий за корупцією космічного масштабу

Фото зі сторінки business.ua

Фото зі сторінки business.ua

Віктор Канцурак призначений заступником Остапа Семерака - міністра екології та природних ресурсів України. Відповідне розпорядження підписав прем’єр-міністр Володимир Гройсман. За часів Віктора Януковича Канцурак був директором Департаменту заповідної справи Міністерства екології та природних ресурсів, яке очолював спочатку Микола Злочевський, а потім Едуард Ставицький.

У цій якості у 2011 році Канцурак входив до складу тендерного комітету Міністерства під час закупівлі супутникових знімків території України у австрійської фірми "Austroplan Austrian Engineering GMBH" за 49,38 мільйона гривень. Тоді на торги подавала заявку Харківська Національна академія міського господарства, яка пропонувала ці фото всього за 250 тисяч гривень. Дешевизна пояснювалася тим, що запитувані Мінекології космічні зйомки території України вже були проведені різними світовими структурами і знаходились у вільному доступі в мережі Інтернет. Однак тендерний комітет під формальним приводом відхилив заявку державної української установи на користь австрійської фірми, про що свідчать документи стосовно закупівлі.

З вересня 2014 року Канцурак працював у Секретаріаті Кабінету міністрів. Тоді Остап Семерак був міністром Кабміну. Останній рік Канцурак очолював Департамент з питань безпеки життєдіяльності, охорони навколишнього природного середовища та агропромислового комплексу.

Інша інформація про кар’єру Канцурака у довідці на урядовому порталі з невідомих причин відсутня, пишуть “Наші гроші”.

Фото зі сторінки "Наші гроші"

Фото зі сторінки "Наші гроші"

За даними видання “Посіпаки”, Віктор Канцурак у 2000-х роках був помічником нардепа Миколи Лісіна (Партія регіонів) – бізнес-партнера Миколи Злочевського. Згодом Канцурак мав посвідчення помічника від нардепів Костянтина Бондарєва (БЮТ, банк “Велес”, горілка “Бондарев”) та Геннадія Федоряка (Партія регіонів, був головою правління “Чернівцігазу”).

Відповідальним за проведення згадуваного тендеру із закупівлі супутникових знімків території України був заступник Канцурака по Департаменту заповідної справи Ігор Іваненко. Тендерний комітет очолював заступник міністра Дмитро Мормуль, який після Майдану став помічником нардепа Віталія Чепіноги.

З приводу космічної оборудки Національне антикорупційне бюро веде кримінальне провадження. За даними "Центру протидії корупції", Генеральна прокуратура по цій та іншій справі допомогла Злочевському уникнути відповідальності.

"Наші гроші"