На Київщині ділки чотири роки крадуть пісок, “очищуючи” річку

Фото зі сторінки "Стоп корупції"

Фото зі сторінки "Стоп корупції"

Журналісти "СтопКору" довідалися про незаконний бізнес з видобутку корисних копалин у селі Погреби Броварського району На Київщині. Пісок із дна річки Десенка там викопують з 2012 року, а свою нелегальну діяльність маскують під так званим благоустроєм території. Прикривають бізнес місцеві правоохоронці. Про це свідчать дані юристів "СтопКору", які після виходу сюжету взялися за справу.

"Знімальна група на місце незаконного видобутку викликала поліцію, правоохоронці так і не з'явилися. Натомість до журналістів під'їхав позяшляховик, водій якого представився власником ділянки. Після цього чоловік підіслав до журналістів юриста фірми, котрий займався "підміною понять". Зокрема, зазначив, що у ТОВ "Гідроекоресурс" підписана інвестиційна угода з Броварською радою на облаштування пляжу.

Фактичний видобуток піску він назвав "очищенням річки" та облаштуванням пляжу. Натомість, за свідченнями фахівців у сфері екології, пляж за 4 роки так і не зробили, а місце можливого відпочинку засмічене технікою, трубами. І на ділі тут проводять промисловий видобуток та продаж піску", – зазначають юристи "СтопКору".

Окрім того юристи, з'ясували, куди вивозять товар. Вантажівками пісок доправляють до "відокремленого структурного підрозділу Жмеринська механізована дистанція навантажувально-розвантажувальних робіт Південно-Західної залізниці", а далі його вантажать на залізничні вагони.

Юристи проекту просять компетентні органи розібратись із нелегальною діяльністю підприємців.

“Стоп корупції”