ГПУ завела справу через зниклі документи на відомчі квартири

ПрокуратураГенеральна прокуратура України після зникнення документів на відомче житло відкрила кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу.

Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит Укрінформу, в якому йшлося про те, кому та скільки квартир було виділено Генпрокуратурою протягом 2014-2016 років та скільки з них було приватизовано.

«Комісією працівників Генеральної прокуратури України проведено службову перевірку щодо можливих порушень під час розподілу житла окремими працівникам Генеральної прокуратури України, під час якої встановлено, що документи з питань наявні не в повному обсязі, та в діях окремих службових осіб, які допустили вказані порушення, вбачаються ознаки злочину. У зв'язку з цим Генеральною прокуратурою України 12.02.2016 розпочато кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 та ч. 2 ст. 367 КК України», - зазначили у відомстві.

В ГПУ додали, що у рамках досудового розслідування досліджують документи щодо відомчих квартир за вказаний період часу.

За вказаний у ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України злочин (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб) передбачає покарання штрафом від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як повідомляв Укрінформ, 18 квітня в.о. генпрокурора Юрій Севрук заявив, що ГПУ втратила частину документів про отримання прокурорами службових квартир.

10 квітня співробітники прокуратури зачитали екс-заступнику генпрокурора Віталію Каську підозру у вчиненні злочину за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу, заявивши, що той перебуває в статусі підозрюваного. За версією слідства, Касько незаконно заволодів квартирою в Києві. 28 березня суд наклав арешт на його квартиру на бульварі Дружби народів. Касько звинувачення відкидає і вважає відкриті стосовно нього провадження політичним замовленням і помстою з боку керівництва ГПУ.