Німеччина не бачить вини Курченка і сина Азарова у відмиванні грошей

Фото зі сторінки rivne1.tv

Фото зі сторінки rivne1.tv

Органи прокуратури Німеччини за два роки слідства не змогли знайти "достатніх доказів" проти українського бізнесмена, наближеного до колишнього президента України Віктора Януковича, Сергія Курченка у справі про відмивання грошей. Про це повідомляє Deutsche Welle.

"У рамках міжнародної правової допомоги ми обмінялися інформацією з правоохоронними органами України та Австрії, а також Швейцарії та Нідерландів. Втім, це поки що не дало конкретних результатів, які б дозволили говорити про достатні докази злочину", – відповів на запит видання слідчий прокуратури міста Гера, який веде справу Курченка.

Також не приніс результату і допит ключового свідка – колишнього топ-менеджера СЕПЕК Бориса Тимонькіна, який очікує у Німеччині рішення про екстрадицію в Україну. Його звинувачують у банківських махінаціях на користь Курченка.

Прокуратура не зуміла встановити й те, кому належать заправки, куплені нідерландським трастом.

"Досі ми не отримали установчих документів, які встановлюють, хто саме ініціював заснування Stichting Depositary Donau Investment Fund і (її материнської структури - ред.) Stichting Manstichami як трастів відповідно до законодавства Нідерландів і хто є бенефіціарами цих трастів", – йдеться у відповіді прокуратури.

У свою чергу, згідно інформації видання, австрійська прокуратура вже давно знає, хто стоїть за офшорними фірмами, які купували заправки Sparschwein Gas. І саме німецькі слідчі провалили справу про ймовірне відмивання грошей Сергієм Курченком та Олексієм Азаровим: бенефіціарів офшорних компаній, через які виводилися гроші до Німеччини, за два роки так і “не встановили”.

“112.ua”