На Черкащині незаконно продали цукровий завод

Жашківський цукрозавод, що у Черкаській області,  мають повернути до комунальної власності міста. Нещодавно його незаконно майже за безцінь продали з аукціону. Ту оборудку суд визнав незаконною. zhashkiv-cukrov-zavod-teterivka

Господарський суд Черкаської області розглянув справу про про банкрутство ТОВ "ВІГ-Жашківський цукровий завод".

У ході справи результати аукціону та договір купівлі - продажу цілісних майнових комплексів цукрового заводу визнано недійсними. Зясовано, що завод перебував в іпотеці державного банку за ціною 4,3 млн. грн., тоді як початкова вартість зазначеного нерухомого майна становила 43 млн. грн.

Суд дав належну оцінку факту незаконного відчуження у складі майна банкрута гуртожитків та трансформаторних підстанцій, які обслуговують м. Жашків.

За рішенням суду першої інстанції, що набуло законної сили в момент його проголошення, об'єкти житлового фонду та комунальної інфраструктури підлягають поверненню у ліквідаційну масу банкрута, а в подальшому передачі до комунальної власності м. Жашкова.

Ще у 2007 році на Черкащині налічували 23 цукрові заводи. Область була на другому місці після Вінничини за кількість виробників цукру. Загалом цукрова промисловість була однією з найперспективніших галузей України.

На сьогодні на Черкащині функціонують три цукрові заводи. Один з яких, Жашківський, мало не продали задарма. Роботу решти цукрозаводів області, за оцінками експертів, відновити вже нереально.