На Черкащині наварили вісім мільйонів гривень на продажі заводу

Корупція в ЧеркасахГенеральна прокуратура розслідує кримінальне провадження за фактом незаконного відчуження державного майна ДП «Черкаський державний завод хімічних реактивів» за заниженою вартістю на користь зацікавлених та підконтрольних комерційних структур. Такі дії мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України - привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Як показала оцінка земельно-аграрного центру «Карат», об’єкти продані за цінами, нижчими від ринкових на 8,16 млн грн, що призвело до збитків держави на таку ж суму.

«Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що у період 2014-2015 років службові особи державного підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів» за попередньою змовою групою осіб із службовими особами Фонду державного майна України та ТБ «Універсальна товарно-сировинна біржа», шляхом реалізації по заниженій вартості об'єктів державного підприємства «Черкаський державний завод хімічних реактивів», заволоділи грошовими коштами підприємства в особливо великих розмірах», - йдеться у матеріалах справи.

У грудні 2014 р. суд визнав ДП «Черкаський державний завод хімічних реактивів» банкрутом. Майно держпідприємства продали з молотка. Значну частину приміщень та майна придбало ТОВ «Юрія-Фарм». Будівлі котельні площею у майже дві тисячі квадратних метрів купила фізособа за 480 тис. грн. і цех на майже півтори тисячі квадратів загальної площі за 570 тис. грн. перейшли у власність ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство Техноінком».8 млн.

У травні 2015 року було відкрите кримінальне провадження щодо заволодіння коштами підприємства в особливо великих розмірах. Розпродаж за низькими цінами аферисти влаштували завдяки процедурі відновлення платоспроможності (санації) Черкаського державного заводу хімічних реактивів.

У рамках кримінальної справи були проведені обшуки в офісних приміщеннях компанії Юрія-Фарм, в ході яких були виявлені значні суми готівкових коштів. Згідно з держреєстром юросіб, бенефіціаром Юрія-Фарм є Микола Гуменюк. Пише «Перша інстанція».

Днями, розглянувши матеріали справи, Печерський райсуд Києва ухвалив накласти арешт на об'єкти нерухомого майна, що входять до складу комплексу будівель ДП «Черкаський державний завод хімічних реактивів», та заборонити розпоряджатися вказаним нерухомим майном і  використовувати його.