Чи стануть довгі плани київської влади парками?

phoca_thumb_l_457329На прикладі будівництва і реконструкції двох парків – оболонського парку відпочинку в урочищі Наталка і троєщинського парку пам’яті борців за свободу і незалежність України  «Ні корупції!» покаже, як «ефективно» використовуються наші гроші і чому така довга дорога до омріяних зелених зон.

Парк «Оболонь»: довга історія реконструкції, зміна замовника і збільшення кошторису майже удвічі.

22 березня 2013 року Київська міська рада затвердила робочий проект «Реконструкція парку відпочинку «Оболонь» в урочищі Наталка по Оболонській набережній в Оболонському районі м. Києва». Згідно з документом за підписом тодішнього міського голови О.Попова, було визначено площу земельної ділянки, забудов та інших об’єктів інфраструктури, термін реконструкції (34 місяці) та загальну кошторисну вартість (47 823,156 тис грн).

Уже в липні, за інформацією «Наші гроші», Оболонська районна в місті Києві держадміністрація за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «АСП-трансбуд» на реконструкцію парку відпочинку «Оболонь» вартістю 44,97 млн грн.

Підрядник на земельній ділянці площею 12 га повинен був побудувати головний бульвар, головний майдан, майданчик для спортивних ігор, дитячий майданчик, скейт-парк, майдан для виступу музичних гуртів, дитячий автодром, гімнастично-тренажерний майданчик, майданчик пляжного футболу та велопарковку.

Крім того, будівельники мали прокласти пішохідні доріжки та проїзди, побудувати підсобні споруди та торгові кіоски, влаштувати фонтани та чотири альтанки, оглядові майданчики, а ще виконати роботи по інженерних мережах.

Завершити всі ці роботи за гроші державного і місцевого бюджетів підрядник мав до кінця 2015 року.

Водночас даний проект був опротестований громадськістю Оболоні і зупинений.

У 2015 році парк «Оболонь» все ще нагадував будівельний майданчик, а нова київська влада знову оголосила про наміри перетворити його на сучасну зелену зону і навіть виділила перший транш – 1,7 млн грн, які мало освоїти КП «Плесо» на вивезення сміття, освітлення парку і прокладання доріжок.

А в кінцевому результаті парк «Оболонь» мав виглядати отак:

4
До слова, у тому ж році нова київська влада вже шукала власників того ж самого ТОВ «АСП-трансбуд», яке виграло тендер на реконструкцію «Оболоні», щоправда, в іншій справі - для урегулювання питань реконструкції Олександрівської лікарні. Бо компанія перевищила кошторис і не поставила обладнання у повному обсязі. Тендер на реконструкцію лікарні на суму 46 млн 298 тис. 964,76 грн ТОВ «АСП-трансбуд» виграло у 2011 році.

Цього року київська влада по-новому взялася за парк відпочинку і змінила замовника на реконструкцію парку «Оболонь». Так, 6 квітня, київський міський голова Віталій Кличко підписав розпорядження № 203
«Про передачу функцій замовника реконструкції парку відпочинку «Оболонь» в урочищі Наталка по Оболонській набережній в Оболонському районі».

Згідно з документом, Оболонській районній в м. Києва держадміністрації було доручено передати київському комунальному об’єднанню зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «Київзеленбуд» функції замовника реконструкції парку відпочинку «Оболонь» в урочищі Наталка по Оболонській набережній та всі документи, пов’язані з проведенням процедур закупівель, а також все обладнання і матеріали, що вже були придбані для парку.

Своєю чергою, «Київзеленбуд» має підкорегувати проектно-кошторисну документацію, визначити генерального підрядника, який гарантуватиме якість, та виконати всі роботи відповідно до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25 грудня 2008 року №1051/1051.

Незважаючи на те, що офіційно замовника реконструкції робіт парку «Оболонь» міська влада змінила 6 квітня, ще 23 березня генеральний директор «Київзеленбуду» Сергій Симонов на своїй сторінці в Фейсбук  анонсував чергове доведення робіт до завершення.

«Цього року ми запустили діяльність по відновленню та реконструкції парку «Оболонь», що через декілька років стане справжньою скарбницею паркового простору Києва!

Територію, що зараз є чагарником, зеленбудівці перетворять на справжній оазис краси та комфорту. У парку буде арт-зонування та втілені цікаві ландшафтні рішення, на практиці реалізуємо європейські стандарти в озелененні та стратегічні напрямки діяльності Київзеленбуду.

Першу чергу капітального ремонту вже розпочато. Про найменші досягнення обов’язково будемо звітувати», - написав Сергій Симонов.

Свої рішучі наміри гендиректор «Київзеленбуду» підтвердив наявністю візуалізацій, як виглядатиме парк «Оболонь» в урочищі «Наталка» після реконструкції. Вочевидь, вигляд центрального входу майбутнього парку, який міська влада Києва презентувала ще у 2015 році, у «Київзеленбуді» вирішили не змінювати.

Фото зі сторінки Сергія Симонова у Фейсбук.

5678

Водночас, за словами Симонова, вартість скоригованого проекту може зрости до 60-70 мільйонів гривень, оскільки сума у 40 мільйонів гривень була розрахована за цінами 2011-12 років.

«На сьогодні «Київзеленбуд» має 1,4 мільйона гривень на ці цілі, ще 3 мільйони є в Оболонської РДА. Ми спробуємо ще попросити виділення з бюджету порядку 3 мільйонів. Їх витратимо на роботи цього року. Загалом же реконструкцію розіб’ємо на 3 черги. Триватиме вона 3 роки», - сказав Симонов.

Троєщинський парк: 500 тис грн на документацію, відкриття кримінального провадження і зупинка після каменя

Всеукраїнський парк пам'яті борців за свободу і незалежність України у м. Києві офіційно запланували зводити ще у 2010 році. Так, 26 лютого 2010 року Київська міська рада ухвалила рішення N 417/3855, яке підписав екс-мер Києва Л.Черновецький «Про надання Головному управлінню культури і мистецтв виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) земельної ділянки для створення Всеукраїнського парку пам'яті борців за свободу і незалежність України у м. Києві із будівництвом об'єктів рекреації та обслуговування населення біля просп. Генерала Ватутіна та р. Десенка у Деснянському районі м. Києва».

Цим же документом було створено комунальний заклад виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) «Всеукраїнський парк пам'яті борців за свободу і незалежність України у м. Києві», на який було покладено обов'язки спеціалізованої служби по догляду за водними об'єктами, прибережними захисними смугами в межах земельної ділянки парку та підтримання їх у належному стані.

8 серпня 2011 року виконуючим обов’язки директора парку Головне управління культури виконавчого органу Київської міської ради призначило Артура Коваля.

Що робило керівництво парку Головного управління культури виконавчого органу Київської міської ради, якому парк підпорядковувався, два роки – з 2010 до 2012-го – невідомо.

Однак вже у 2012 році тодішній міський голова О.Попов взявся проводити роботи з благоустрою територій у Деснянському районі Києва для створення Всеукраїнського парку пам’яті борців за свободу і незалежність України у м. Києві. Згідно з розпорядженням №900 від 31 травня 2012 року, потрібно було виконати роботи з благоустрою території біля просп. Генерала Ватутіна та р. Десенка з облаштуванням об’єктів рекреації та обслуговування населення.

На території парку мали діяти інформаційно-виставочні, літературно-художні та інші програми, проводитись спортивні свята, кроси, масові заняття фізкультурою та спортом. Для дітей мали з’явитися атракціони та дитяче містечко.

Передбачалося, що фінансуватися ці роботи мали за рахунок коштів інвесторів.

Замовник робіт з проектування та благоустрою територій парку Головне управління культури виконавчого органу Київської міської ради за результатами тендеру підписало договір від 3 вересня 2012 року № 12-63 на розробку проектно-кошторисної документації укладено з ДП «Інститут «Київпроект-5» ПАТ «Київпроект». Вартість робіт, згідно зі зведеним кошторисом, становила 896,636 тис.грн.

У грудні 2012 року директором КП Всеукраїнський парк пам’яті борців за свободу і незалежність України у м. Києві» було призначено Валерія Кухара, який працює і нині.

Грошей на виконання робіт на об’єкті було передбачено 775,8 тис.грн, з яких 70,9 у 2013 році і 504,9 тис.грн у 2015 році. Ще 200 тис грн, передбачених на виконання проектних робіт, залишились неосвоєними.

3
А вже у 2015 році у прокуратурі Києва заявили, що прокуратурою Деснянського району м. Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно директора КП «Всеукраїнський парк пам’яті борців за незалежність України».

Йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст.191, ч. 1 ст. 239 та ч. 1 ст. 239-2 КК України (привласнення майна в особливо великих розмірах, псування земель матеріалами, шкідливими для довкілля, та заволодіння ґрунтовим покривом земель водного фонду).

Збитки, завдані діями вказаного службовця, складають понад 5,5 млн гривень.

Про якого саме директора КП – Коваля чи Кухара – йдеться, у прокуратурі на запит «Ні корупції!» не уточнили, мовляв, це таємниця слідства.

Водночас, із відповіді прокуратури випливає, що нині розслідується кримінальне провадження за фактом вчинення керівництвом ТОВ «Укргідромеханіка» незаконного видобутку піску з узбережжя р.Десенка, заплави урочища «Чорторий» на території Всеукраїнського парку пам’яті борців за незалежність України. Тобто, про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень директору КП, про яке київська прокуратура заявляла у 2015 році, у відповіді Київської місцевої прокуратури №3 немає жодного слова.

2

А на нещодавній запит «Ні корупції!» щодо діяльності парку, у Департаменті культури Київської міськради повідомили, що господарська діяльність КП «Всеукраїнський парк пам’яті борців за свободу і незалежність України у м. Києві» не здійснюється.

Парк Троєщина

Таким чином, якщо парк відпочинку «Оболонь» хоч і зі збільшеним кошторисом, але таки обіцяють реконструювати за три роки, то питання бути чи не бути Всеукраїнському парку пам’яті борців за свободу і незалежність України залишається відкритим, попри вже витрачені на нього з бюджету понад 500 тис. грн. і збитків у 5,5 млн. грн, яких зазнала держава, коли довірила цьому парку землю і зобов’язала його про неї дбати.

А поки замість троєщинського парку стоїть камінь, який ще з 2009 року вперто свідчить про наміри.

Парк_Борців

Валентина Новицька, «Ні корупції!»