У Кличка задумали корупційну парковку за 2,3 мільярда

KIEVТаємниця паркінгу на Михайлівській розкрита – на ньому збираються банально розікрасти бюджетні гроші. Подивіться проект постанови київського міського голови "Про реконструкцію Міхайлівської площі з будівництвом підземного паркінгу у Шевченківському районі", пише на сторінці у Фейсбук спільнота “Київ, яким він має бути”.

Повірити в цей проект складно, але його проходження по департаментах підтверджують кілька незалежних джерел, а до його повного узгодження залишилося всього кілька підписів. Документ готується за дорученням заступника мера Олександра Спасибка, і найбільший інтерес в ньому викликає кілька пунктів з пояснювальної записки (юридично вона є невід'ємною частиною документа, що важливо для майбутнього суду)”, – говорять активісти, наводячи документи.

  • Усі роботи будуть виконані за рахунок бюджетних коштів відповідно до та в межах показників Програми економічного і соціального розвитку м. Києва.
  •  Орієнтовна кошторисна вартість реконструкції Михайлівської площі з будівництвом підземного паркінгу становить 2,3 мільярда гривень.
  • Проект не потребує громадського обговорення.

PROEKT-2

Як зазначають активісти, “місячний бюджет всього Києва без громадських обговорень витратять на одну парковку для суддів, міліції і співробітників СКМ, попутно знищивши археологічний шар 11 століття”.

За планами, у чотирьохрівневому паркінгу поміститься близько 870 машиномісць собівартістю 2 мільйони 600 тисяч гривень кожне.

PARK-4

Як зазначають автори повідомлення в Фейсбук, середня собівартість паркомісця в дворівневому підземному паркінгу – близько 260-300 тисяч гривень. У механізованому паркінгу з ліфтами – 650-800 тисяч. Отже, при вартості паркування в 10 гривень на годину цей паркінг окупиться не менше, ніж за 50 років.

Представники київської спільноти вважають, що потенційну корупційну складову в цьому проекті можна оцінити в 70%, якщо, звичайно, “немає планів покрити всі паркомісця 24-каратним золотом товщиною в 2 мікрона”.

100 тисяч гривень на проектування, що легалізує появу цього паркінгу, виділила Київрада, поки всі стежили за виборами уряду. Паркінг передбачається будувати в охоронній зоні об'єкта всесвітньої спадщини Юнеско "Софія Київська", де жодне будівництво неможливо без узгодження з Юнеско, а з ними не проводилася навіть попередня робота. Просто команда мера прийняла рішення побудувати паркінг. І це загрожує неілюзорними шансами виключення комлпекса Святої Софії зі списку всесвітньої спадщини”, – говориться в дописі.

PARK-1

Небайдужі кияни зазначать: команда Віталія Кличка (Олександр Спасибко, Олександр Яструбенко, Юрій Тацій) прийняла рішення: кожен київський платник податків заплатить 1000 гривень, щоб суддям, прокурорам, службі Держохорони, працівникам МЗС, МВС та офісу СКМ стало зручніше паркуватися.

Місто Ярослава Мудрого 11 століття – всього лише безглузда перешкода на шляху бабла і зручності справжніх господарів Києва. Підписання розпорядження про будівництво паркінгу під Михайлівською площею перетворить мера Києва в політичний труп. Паркінг можна навіть спробувати почати будувати. Але навряд чи на цьому місці вдасться побудувати щось, крім пам'ятника дурості та жадібності”, – резюмують автори допису.

Вони також закликають усіх бажаючих підключитися до захисту “серця Києва від розпилу шахраями і злодіями", залишивши свої координати у спеціальній формі.

“Ні корупції!” – за матеріалами Фейсбук

Ілюстрації і фото документів - www.facebook.com