На Черкащині виявили удвічі менше корупціонерів, ніж за аналогічний період торік

Прокуратура бореться з корупцією у Черкасах

фото: novyny.cherkasy.ua

Упродовж 2015 року органи прокуратури Черкаської області скерували до судів 52 обвинувальні акти щодо 59 осіб у кримінальних корупційних провадженнях, з яких - 27 фактів отримання неправомірної вигоди, 14 фактів зловживання службовим становищем, 7 фактів привласнення або розтрати службовими особами майна та  11 - це інші корупційні правопорушення. Про це повідомляє відділ розгляду звернень та запитів прокуратури Черкаської області у відповіді на інформаційний запит "Ні корупції".

Протягом минулого року прокуратура викрила злочинну діяльність 12 державних службовців, 4 посадових осіб органів місцевого самоврядування, 11 працівників органів внутрішніх справ, 3 податківців, 6 посадових та службовців інших органів державної влади, 1 посадової особи органів цивільного захисту, 19 осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов'язки в юридичних особах приватного права, 3 інших осіб.

Протягом першого кварталу цього року кількість виявлених корупційних злочинів зменшилася майже наполовину у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Так у першому кварталі 2016 року органи прокуратури Черкаської області скерували до судів області 8 (минулоріч було 16) обвинувальних актів щодо 9 (проти 19 у 2015 році) осіб у кримінальних корупційних провадженнях, з яких: 3 (13 – 2015 році) факти отримання неправомірної вигоди, 2 факти – підбурювання до надання неправомірної вигоди, 3 інші корупційні правопорушення.

Також викрито злочинну діяльність 1 (3 – у 2015 році) державного службовця, 1 (2 – у 2015 році) посадової особи місцевого самоврядування, 1 (1 – 2015 році) депутата міської ради, 1 (1 – у 2015 році) посадової особи інших органів державної влади, 1 (4 – у 2015 році) працівника органів внутрішніх справ, 2 (5 – у 2015 році) осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права, 2 (3 – у 2015 році) інших осіб.

Протягом 2015 року прокуратура Черкаської області скерувала до суду 18 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Протягом першого кварталу 2016 року прокуратура направила до суду 7 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

cherk-prok-zapyt-by-2016

Загалом протягом 2015 року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції виявлено та скеровано до суду 87 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. У перші 3 місяці 2016 року виявлено та скеровано до суду 24 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції у 2015 році виявлено адміністративних правопорушень за наступними видами (по рішеннях, що вступили в законну силу): порушення обмежень щодо використання службового становища – 1; порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності – 8; порушення вимог фінансового контролю – 25; порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів – 40.

Протягом першого кварталу 2016 року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції виявлено адміністративних правопорушень за наступними видами (по рішеннях, що вступили в законну силу): порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності – 1; порушення вимог фінансового контролю – 1; порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів – 1.