Лише п’ята частина хабарників опиняється за гратами – ТІ

tyurЛише п'ята частина обвинувачених в отриманні (вимаганні) й посяганні на одержання хабара опинилася за ґратами в період діяльності в Україні нової влади, тобто, з березня 2014 до лютого 2016 року. Разом з тим, як відомо, будь-яка частина статті 368 КК передбачає можливість позбавлення свободи для хабарника.

Такі дані наводять міжнародна організація “Transparency International Україна” та “Перша інстанція”, які проаналізували вироки хабарникам, винесені протягом останніх двох років, за статтею 368 Кримінального кодексу (вимагання / одержання неправомірної вигоди).

Також повідомляється, що середній розмір хабара, незважаючи на гучні заяви влади про боротьбу з корупцією, невпинно зростає. Якщо у 2014 році він становив приблизно 30 тисяч, то у 2015 році – близько 40 тисяч гривень. Частково таку динаміку можна пояснити тим, що чиновники надають превагу хабарам в іноземній валюті. Зростає і загальна сума хабарів (у 2014 році – 16 мільйонів, у 2015 році – 19 мільйонів гривень).

Дослідження свідчить, що третя частина хабарників була покарана штрафом. Погано це чи добре, ілюструють такі дані: у 2015 році середній розмір хабара, за який чиновників карали штрафом, склав 22 тисячі гривень, а середній розмір самого штрафу – 19 тисяч. Тобто, середній штраф був менший, ніж середній хабар.

Чи можна вважати це справедливим покаранням?!”, – запитують автори дослідження.

Навіть в 2014 році співвідношення “середній хабар – середній штраф” виглядало оптимістичніше: 9 тисяч – 22 тисячі гривень, повідомляють ТІ і "Перша інстанція".

“Перша інстанція”