Квартирну чергу в Києві “посунули” заради 15 суддів (документ)

Квартири судді карикатура

Майже половина квартир, вибраних із житлового фонду громади міста Києва "іншими організаціями", пішла на потреби співробітників судів різних інстанцій, що базуються в Києві. Такі дані випливають із відповіді Департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА на запит Українських Новин.

Згідно з відповіддю, 15 із 33 переданих у 2015 році "іншим організаціям" квартир відійшла кільком судам. Зокрема, три квартири отримав у своє розпорядження Київський апеляційний господарський суд, по 2 квартири - Апеляційний суд міста Києва, Окружний адміністративний суд, Київський апеляційний адміністративний суд і Подільський районний суд міста Києва, по одній квартирі - Вищий спеціалізований суд, Вищий господарський суд, Вищий адміністративний суд і Господарський суд міста Києва. По дві квартири було передано співробітникам Прокуратури міста Києва, співробітникам СБУ і службовцям Національної гвардії України.

Отримали квартири з фонду міської громади Головне управління ДержНС, Головне управління Нацполіції і Комунально-експлуатаційне управління Міноборони. Також квартири розподілялися через департаменти КМДА з питань культури, соціальної політики, освіти і науки, охорони здоров'я.

Квартири для суддів 1

Квартири для суддів 2

Водночас, 60 квартир, які дісталися громадянам, що стоять у житловій черзі, розподілялися через районні адміністрації. Тому надати дані, кому саме дісталися ці квартири, КМДА не може.

Як повідомляли раніше Українські Новини, за 2015 рік Київська державна міська адміністрація видала з житлового фонду міста безоплатно 93 квартири. При цьому, лише 60 житлових приміщень були передані громадянам, які стоять в черзі на поліпшення житлових умов. Ще 33 квартири були передані з міського фонду іншим "закладам, організаціям і підприємствам".

Раніше міський голова Києва Віталій Кличко повідомляв, що в міській черзі на поліпшення житлових умов стоять понад 65 тисяч осіб. З цієї кількості позачергово йдуть 6355 людей. Першочергове право на отримання квартири мають понад 24 тисячі сімей, решта 34,5 тисячі йдуть у порядку загальної черги.