В ГПУ хочуть відсторонити Горбатюка, який веде справи Майдану – нардеп

С.Горбатюк. Фото "Інтерфакс"

С.Горбатюк. Фото "Інтерфакс-Україна"

Народний депутат України (фракція "Блок Петра Порошенка") Сергій Лещенко стверджує, що заступник генпрокурора Юрій Столярчук намагається відсторонити від розслідування справ часів Майдану начальника управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка.

"Нам стало відомо, що відносно пана Горбатюка готується повідомлення про підозру. Намагаються відкрити кримінальне провадження стосовно керівника управління спеціальних розслідувань за статтею "недбалість", - заявив С. Лещенко на брифінгу у Верховній Раді 20 квітня 2016 року.

За його словами, це робиться з метою не допускати С. Горбатюка до розслідування справ Майдану під вигаданим приводом: нібито начальник управління спецрозслідувань "погано розслідує" іншу справу - щодо подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Крім того, за словами С.Лещенка, через цей тиск вже звільнено одного з ключових співробітників управління, начальника відділу Ігоря Слободяника - він написав рапорт на звільнення через те, що "постійно стикається з тиском з боку керівництва Генпрокуратури".

"За нашими даними, це системний тиск на пана Горбатюка і його команду, які ретельно розслідують справу Майдану і справа санкційного списку - за цим тиском стоїть пан Столярчук... Він намагався відправити Горбатюка у Львівську область, він постійно викликає Горбатюка на наради і провокує підозру по Горбатюку", - підкреслив С. Лещенко.

"Інтерфакс-Україна"

Довідка “Ні корупції!”

В Генеральній прокуратурі оперативно відреагували на заяву народного депутата Сергія Лещенка та деяких інших парламентарів про тиск на начальника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, зокрема, про підготовку оголошення йому підозри.

"Зазначена інформація не відповідає дійсності. Зараз питання ні про повідомлення йому про підозру, ні про підготовку повідомлення про підозру не стоїть", - цитує прокурора Генеральної прокуратури України Владислава Куценка прес-служба ГПУ.

За його словами, С. Горбатюк продовжує виконувати свої обов'язки, нещодавно він звернувся з рапортом на ім'я в.о. генерального прокурора Юрія Севрука про можливий тиск на нього та перешкоджання його роботі, тому була призначена службова перевірка, метою якої є встановлення всіх обставин.

"Генеральна прокуратура створила всі необхідні умови для діяльності управління спеціальних розслідувань під керівництвом Сергія Горбатюка, і цілком логічні очікування керівництва Генеральної прокуратури реальних результатів його роботи з розслідування всіх справ, пов'язаних з Революцією Гідності, в робочому порядку", - підкреслив прокурор.

Як інформував "Ні корупції!", раніше народний депутат України Сергій Лещенко висловлював думку, що найкраща кандидатура на посаду генпрокурора замість Віктора Шокіна – керіник Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури, у віданні якого перебуває справа Майдану, Сергій Горбатюк. Про це нардеп 14 березня 2016 року написав на своїй сторінці у Фейсбук.

"Питання лише, чи наважиться президент відмовитися від практики кишенькових генпрокурорів? Чи ризикне він поставити справді незалежну людину керувати відомством, яке завжди вважалося “дубинкою” президента, але за Конституцією має бути головним захисником законності в державі?– запитував Лещенко.

Окрім того, у березні 2016 року громадська організація “Родина Героїв Небесної Сотні”, Адвокатська дорадча група / Advocacy Advisory Panel та Ініціативна група постраждалих (поранених) на Майдані звернулися до президента України Петра Порошенка та парламенту з листом, де просили призначити генпрокурором саме Горбатюка.

"Потрібно подати на розгляд парламенту і проголосувати кандидата, який своєю роботою вже довів, що має честь, гідність і стоїть на сторожі закону. Мова йде про Сергія Вікторовича Горбатюка, який з самого початку активно включився в розслідування справ Небесної Сотні, а згодом очолив Управління спеціальних розслідувань, і керує розслідуванням всіх кримінальних проваджень, у злочинах проти учасників Революції Гідності та злочинах високопосадовців", - писали автори звернення до президента.