У “Червоному Хресті” крадуть по-чорному –ЗМІ

HRESTЖурналісти виявили факти розкрадання допомоги, яку передавали міжнародні організації, зокрема, переселенцям з Донбасу, через структури “Червоного Хреста”. Це обурило міжнародні фонди та громадськість, говориться в ТВ-розслідуванні “24 каналу”.

Останні 30 років організацією керував тепер вже скандальний Іван Усіченко. Активісти кажуть, що він привласнював благодійну допомогу, а переселенцям віддавав те, що залишалося, часто навіть прострочену продукцію. Наприклад, пані Людмила з Алчевська законну допомогу востаннє отримувала ще півтора року тому”, – повідомляє телеканал.

За інформацією журналістів, через корупцію організацію почали залишати волонтери. Громадська активістка Анна Бурдиляк пішла однією з перших, а потім почала домагатися правди. Разом з активістами зверталася в усі відомства, та ніхто не хотів братися за розслідування, попри масштабні порушення.

Міжнародний “Червоний Хрест” і великі корпорації заплющують очі на українську корупцію, не хочуть розголосу, бо переймаються репутацією, стверджують волонтери. На міжнародному рівні про проблему почали говорити тільки у Швейцарії, коли один з донорів сам постраждав від корупційних схем.

"Торік я привіз в Україну більше 100 тонн допомоги. Обрав одеський “Червоний Хрест”, бо мене запевнили, що там не треба платити мито. Я на 100% довірився товариству. Моя продукція мала дійти до сімох інституцій, в тому числі і у шпиталі, але, ігноруючи умови контракту, одеський “Червоний Хрест” почав просто продавати її. Цей процес ми не можемо контролювати", – розповів донор зі швейцарської організації Макс Хільперт.

Представники товариства навідріз відмовились спілкуватися з представниками громадськості. При цьому активісти впевнені, що члени правління оберуть Івана Усіченко ще на 5 років президентом українського товариства “Червоного Хреста”, оскільки всі вони зав'язли в корупції.

Місце президента – ласий шматок: тільки за останні 4 роки з держбюджету на фінансування товариства виділили більше 300 мільйонів гривень (до слова, беззвітних). І це не враховуючи міжнародної допомоги”, – говориться в сюжеті.

“24 канал”

Довідка “Ні корупції!”

23 березня 2016 року видання "Слово і діло" повідомило, що Міжнародна організація боротьби з корупцією Transparency International в результаті перевірки викрила низку місцевих організацій товариства “Червоного Хреста” в Україні у продажі гуманітарної допомоги.

Починаючи з кінця січня до “TI Україна” звернулися кілька викривачів, які додатково повідомили про факти здачі в оренду візків для інвалідів, про бездіяльність патронажних сестер за бюджетні кошти, продаж гуманітарної допомоги”, – повідомили в організації.

За інформацією Transparency International, під тиском громадськості керівники кількох місцевих організацій товариства звільнилися із займаних посад.

Як повідомляли ЗМІ, в січні 2016 року президент Міжнародного комітету “Червоного Хреста” Петер Маурер пообіцяв надати українському товариству 64 мільйони доларів.

ВІДЕО"Товариство продажного хреста". Матеріал Олени Козаченко для "Слідства.Інфо"

Сам президент товариства відкидає звинувачення в корупції. За його словами, корупції в “Червоному Хресті” немає, а результати внутрішнього аудиту, в яких нібито повідомляється про системні факти торгівлі товариством гуманітарною допомогою та надання інвалідних колясок в оренду, – “це цілеспрямована акція на дискредитацію “Червоного Хреста”.

"Корупція – це використання бюджетних коштів, службового становища в особистих цілях. Окремі виняткові приклади неправильного використання натуральної допомоги, як продаж шоколадок і зубної пасти, – це корупція? Я дивлюся щодня на те, що в інших структурах відбувається, коли йдеться про мільйони та мільярди. Ось це корупція", – переконаний Усіченко.