Середній розмір хабара зріс в Україні на третину – ТІ

khabarВідповідно до аналізу Єдиного реєстру судових рішень, за два роки роботи нової влади середній розмір хабара (неправомірної вигоди) зріс на третину, а покарання судами за хабарництво відчутно змінилося. Наприклад, середній розмір штрафу для хабарників в минулому році виявився навіть нижче, ніж середній розмір неправомірної вигоди (19 тисяч і 22 тисячі гривень відповідно).

Такі дані наводить міжнародна організація “Transparency International Україна” та “Перша інстанція”, які проаналізували вироки хабарникам, винесені протягом останніх двох років – з березня 2014 року по лютий 2016 року включно – за статтею 368 Кримінального кодексу (вимагання/одержання неправомірної вигоди).

Серед п'ятірки підозрюваних у вимаганні/отриманні хабарів на суму понад 1 мільйон гривень або понад 2 мільйони, які в 2014-2016 роках опинилися на лаві підсудних, за грати потрапив лише один.

За два роки – з березня 2014 року по кінець лютого 2016 року – винесено близько 1000 вироків по кримінальних справах, відкритих за фактом отримання, вимагання або посягання на одержання неправомірної вигоди (разом з рішеннями апеляцій враховано приблизно 60 рішень апеляційних інстанцій, які переглядали в цей період вироки місцевих судів). На лаві підсудних протягом цього часу опинилися більше 1000 чоловік.

“Перша інстанція”