Нового голову “Укрпошти” обрали з 48 претендентів

POST-33Кабінет Міністрів України призначив Ігоря Смілянського, менеджера американського офісу KPMG, головою правління Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта".

Як повідомив І.Смілянський 20 квітня 2016 року під час засідання уряду в Києві, представляючи плани розробки стратегії компанії, "Укрпошта" може стати тією платформою, на якій може рости бізнес e-commerce (інтернет-торгівля).

"Різні країни вирішують питання стратегії по-різному, на жаль, у всьому світі поштові установи переживають кризовий період, тому що обсяги поштової кореспонденції падають, за винятком посилок, які ростуть у сегменті e-commerce. І "Укрпошта" може стати тією платформою, на якій цей бізнес розвиватиметься", - сказав І.Смілянський.

Окрім цього, він повідомив, що планує розширити фінансові послуги за рахунок створення Поштового банку, і використати ці кошти для фінансування малого і середнього бізнесу, який може рости на платформі "Укрпошти".

І.Смілянський також сказав, що з метою збільшення частки "Укрпошти" на ринку він також планує надати повний ланцюжок послуг.

"Я планую надати єдиний продукт - фінансування, логістику, складські послуги, доставку і управління запасами. Не називатиму конкурентів, але вони ще не пропонують ці послуги. Якщо ж ми зможемо поліпшити терміни доставки - а ми маємо 24-36 центрів сортування пошти, тоді як великі країни мають п'ять-шість. Україна красива і компактна країна, і немає причини, чому ми не можемо доставляти посилки і листи два-три-п'ять днів", - підкреслив І.Смілянський.

Він наголосив на необхідності автоматизації соціальних і комунальних платежів для пенсіонерів з метою скорочення використання готівкових грошових коштів і кількості операцій, що проводяться працівниками "Укрпошти".

І.Смілянський пообіцяв підтримати напрацьований попереднім керівництвом підприємства з Міністерством юстиції проект із надання "Укрпоштою" публічних сервісів з реєстрації бізнесу та нерухомості для отримання додаткового фінансового ресурсу для підвищення рентабельності підприємства.

І.Смілянський понад 17 років пропрацював у сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу. Нині працює в Нью-Йорку (США) в американському офісі міжнародної аудиторської компанії KPMG, має досвід роботи в Україні та інших країнах світу. Отримав ступінь МВА в Georgetown University і міру Juris Doctor в George Washington University Law School.

“Інтерфакс”

Довідка “Ні корупції”

Як ми повідомляли, нещодавно під час обшуків у п’яти містах України співробітники спецслужби вилучили документацію та електронні носії з доказами організації корупційного механізму та завданих економічних збитків в особливо великих розмірах державному підприємству “Укрпошта”.

Правоохоронці встановили, що через дії посадовців “Укрпошта” недоотримала понад двадцять мільйонів гривень за розсилку кореспонденції. Відкрито кримінальне провадження за ст.364 Кримінального кодексу України.

До проблем “Укрпошти”, в тому числі й пов’язаних із корупцією, ми також зверталися в публікації ЗМІ розповідають, як оточення Гройсмана намагається зберегти контроль над “Укрпоштою.

Як повідомляв журнал Новое время, з грудня 2014-го “Укрпошту”, яка генерує мільярди, очолюва Ігор Ткачук – людина без економічної освіти і серйозного управлінського досвіду в бізнесі. Але при цьому він – член вінницького лобі, до якого належить спікер Ради (нині – прем’єр-міністр України Володимир Гройсман – Ред.), в минулому мер Вінниці, і низка депутатівЗазначається, що Ткачук – сам вінничанин і мав спільні справи з Гройсманом ще в той час, коли обидва були бізнесменами.

Формально Ткачук цілком міг санкціонувати знижки своїм клієнтам: в “Укрпошти” є право надавати їх в розмірі до 15%. І контролю над такими знижками немає: в компанії ніхто не знає точного грошового і товарного обігу, зазначало видання.

Як повідомляло радіо “Свобода”, державне підприємство “Укрпошта” за період із літа 2014 до вересня 2015 року зазнало 95 мільйонів гривень збитків через корупційні дії його окремих підрозділів і керівників.

Раніше програма “Схеми” – спільний проект радіо “Свобода” і “Першого суспільного” –повідомила про зловживання керівництва державного підприємства “Укрпошта”, зокрема, діяльність на користь зацікавлених фізичних і юридичних осіб, через яких саме підприємство зазнавало збитків.

PS.

Як ми інформували, сьогодні ж, 20 квітня 2016 року, Кабінет міністрів України призначив главою “Укрзалізниці" Войцеха Балчуна.

Войцех Балчун – голова наглядової ради польських авіаліній LOT. Польський фахівець має вищу політологічну освіту, а також ступінь МВА з менеджменту. Працював на керівних посадах у пошті Польщі та головному державному банку країни. Войцех Балчун має чималий досвід у сфері перевезень. Зокрема, з 2008 до 2013 року був президентом PKP Cargo – найбільшого в Польщі та інших країнах ЄС логістичного оператора вантажних залізничних перевезень, який зареєстровано на Варшавській фондовій біржі. Як повідомляють польські видання, Балчун успішно вивів майже безнадійне підприємство з межі банкрутства та реструктурував його.

Як зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, Войцех Балчун має українські коріння. “У Балчуна є українське коріння по лінії матері, що є дуже важливим для нього. Для нього це не просто робота, а ще й справа честі“, – сказав Гройсман.