Із володіння російського банку “вирвали” шпиталь в Дніпропетровську

Дніпропетровський господарський суд в особі судді С.Г. Юзікова задовільнив в повному обсязі позов Регіонального відділення Фонду Державного майна України по Дніпропетровській області за участю прокурора військової прокуратури Дніпропетровського гарнізону Південного регіону України про витребування майна і території, що належить Дніпропетровському військовому шпиталю, з чужого незаконного володіння осіб в державну власність. Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук активістка-волонтер Людмила Кострюкова

Треба було тільки бачити, як раділи присутні на засіданні громадяни, коли суддя виніс рішення! Наче своє – особисте – майно повернули! Громадські активісти, журналісти, бійці, що знаходяться на лікуванні у шпиталі, волонтери і меценати не втрималися і зааплодували. А потім: "Слава Україні! Героям слава!", – написала Л.Кострюкова.

Вона також додала, що суддя С.Юзіков підготував рішення “переконливо, по суті і фахово”.

З 2007 року територія та споруди шпиталю перебували під заставою у російського "ВТБ банку" в якості гарантії повернення кредиту Міноборони, а 10 лютого 2016 року Вищий господарський суд України скасував рішення судів, що визнавали незаконними передачу шпиталю у приватну власність, повідомляє “Громадське радіо”.

У 2007 році Міністерством оборони було прийнято рішення про продаж половини будівель шпиталю ТОВ “Райвел” взамін на відбудову частини нових приміщень. Товариство заклало територію “ВТБ банку” і не виконало угоду.

Суди по шпиталю тривали, починаючи з 2014 року. Фонд Держмайна подав до Дніпропетровського господарського суду позов з вимогою повернути шпиталь у власність держави. Цей суд, а потім і апеляційний суд, їх позов задовольнили. Однак Вищий господарський суд скасував рішення про повернення Дніпропетровського військового шпиталю у власність держави і направив справу на повторний перегляд до судів нижчої інстанції.

Мешканці Дніпропетровська неодноразово виходили на мітинги на захист шпиталю. Також активісти подавали петицію на сайт президента України.

Сторона відповідача має право на апеляцію, будемо відстежувати, як вони себе поведуть, але я думаю, їм краще всього скласти лапки і відмовитися”,- резюмує волонтерка Людмила Кострюкова.

Раніше "Громадське радіо" передавало, що через суди Дніпропетровський військовий шпиталь заповнений наполовину.

“Ні корупції!” – за матеріалами ЗМІ та Фейсбук