За мера Вишгорода внесли 5 мільйонів застави

О.Момот. Фото Фейсбук

О.Момот. Фото Фейсбук

За мера міста Вишгород Київської області Олексія Момота, затриманого раніше за хабар, внесено заставу в розмірі 5 мільйонів гривень. Про це у Facebook повідомив голова Вишгородської районної державної адміністрації Олександр Горган.

Із цієї суми гроші виділили такі персони:

2 млн 585 тис. грн — дружина народного депутата з депутатської групи "Воля народу" Ярослава Москаленка;

1 млн 400 тис. грн — позафракційний народний депутат України Юрій Дерев'янко;

1 млн грн — Сергій Костирко (трест "ПівденАтомЕнергоБуд" );

15 тис. грн — "небайдужі жителі Вишгорода" через рахунок дружини Вишгородського мера Марини Момот.

Згідно з постановою суду, Момота повинні звільнити протягом одного дня з моменту отримання документа з відміткою банку, що підтверджує внесення коштів на рахунок.

"24 канал"

Довідка “Ні корупції!”

Як повідомив О.Горган, на 19 квітня 2016 року заплановано проведення “віче громади міста Вишгорода, на якому очікується участь Вишгородського міського голови Олексія Момота”.

”Ні корупції!” також інформував, що раніше Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури Київської області про обрання запобіжного заходу меру Вишгорода Олексію Момоту, якого підозрюють у вимаганні та отриманні хабара, у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 5 мільйонів гривень.

Служба безпеки України спільно з прокуратурою затримала на хабарі міського голову Вишгорода, який, за інформацією СБУ, вимагав 1 мільйон євро від представника однієї з будівельних компаній за нерозірвання договору на оренду земельної ділянки та нестворення перепон під час забудови мікрорайону.

Пізніше з’явилася інформація про те, що 14 квітня співробітники Служби безпеки України і прокуратури Київської області затримали мера Вишгорода Олексія Момота нібито за вимогу у забудовника хабара в розмірі 300 тисяч євро.

За даними обласної Київської прокуратури, мер Вишгорода вимагав гроші за надання дозвільної документації на будівництво та підключення до будинків комунікацій. Також він нібито обіцяв, що активісти не будуть влаштовувати акції протесту перед будівельним майданчиком.

Під час судового засідання 15 квітня мер заявив про свою невинуватість. Він вважає суд над ним спровокованим. На його думку, причиною затримання стала його діяльність щодо повернення у власність міста землі, зокрема, на Київському морі, інформувало видання NBnews.

Водночас прихильники мера вже в день його затримання розпочали гучну акцію на підтримку Момота.