“Справа” Олексія Момота сфальшована – нардеп

О.Момот в Печерському суді Києва. Фото Фейсбук

О.Момот в Печерському суді Києва. Фото Фейсбук

Як повідомляє прес-служба народного депутата від партії "Воля" Юрія Дерев’янка, так звана справа мера Вишгорода Олексія Момота, звинуваченого у величезному хабарі, повністю сфальшована.

“Всі фірми-забудовники, причетні до фальсифікації справи мера Вишгорода Олексія Момота, відомі і будуть названі 20 квітня 2016 року під час засідання Підкомітету ВР з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції”, – говориться в повідомленні.

За словами Дерев’янка, органи прокуратури свідомо сфальшували інформацію, розповсюдивши фотокадри з купюрами на столі та людиною, яка лежить в наручниках.

Фото зі сторінки gordonua.com

Фото зі сторінки gordonua.com

Це не кабінет Момота. Прокуратура виставила фото людини в наручниках, яка не є Момотом. Це створює суспільну думку, щоб рішення суду виглядало позитивно", – обурився Дерев'янко.

"Це виглядає дуже небезпечно. Це повний реванш корупціонерів, які можуть "зачистити" будь-яку людину, яка може починати робити реальні зміни", – додав він.

Він вважає, що суд в даному випадку, очевидно, є залежним від прокуратури та Служби безпеки.

"Це стовідсоткове правове свавілля, яке зараз відбувається в прокуратурі та підтримується СБУ. І, в кінці кінців, ця кримінальна справа повністю розвалиться", – заявив депутат.

Дерев'янко підкреслив, що мер Вишгорода Момот, всупереч тим фотографіям, які оприлюднили ЗМІ і прокуратура,  не був у наручниках.

"Він не отримував жодних грошей взагалі, він нікому не пропонував і не вимагав, щоб йому ці гроші дали", — підкреслив нардеп. "Він прийшов на своє робоче місце, мав зустріч з громадянами. До нього прийшли зі Служби безпеки і прокуратури, він встав і разом з ними пішов. Ніяких наручників, ніякого покладання на підлогу не було", – розповів народний депутат.

"Причина в тому, що обласні правоохоронці разом з прокуратурою зараз фальшують цю кримінальну справу для того, щоб усунути мера з посади, щоб дати зелену дорогу тим забудовникам, які там незаконно щось роблять", – впевнений Дерев'янко.

Окрім того, за його інформацією, підозра в злочині була пред'явлена Момоту лише на підставі слів заявника, а не на підставі задокументованих фактів.

"Заявник став заступником директора цієї компанії 1 квітня (2016 року – Ред.), а уже 9 квітня була порушена кримінальна справа. За цих 8 днів знаходиться якийсь Аркадій, який, начебто, каже, що він все може повирішувати з мером, з'являється ще якась третя особа, яка каже, що дайте нам 200 чи 300 тисяч євро, і ми всі питання повирішуємо з мером. Це ніякі не його поплічники, не помічники", – підкреслив депутат.

Дерев'янко також заявив, що, згідно з чинним законодавством, заборонено прокуратурі, СБУ чи поліції розслідувати справи, якщо сума хабара вище, ніж 500 мінімальних зарплат.

"Вони свідомо продовжують це робити, не передаючи справу в НАБУ", – сказав Дерев'янко.

Він також повідомив, що, згідно з матеріалами справи, реальних грошей, які передавалися не Момоту, а якимось невідомим людям в Києві, було 2 купюри по 500 євро, а все інше – був муляж пачки грошей, а не так, як зображено на маніпулятивних фото, де купюри розставлені на увесь стіл.

"Це робиться для того, щоб у людей, які не були в суді, не читали матеріалів кримінальної справи, складалось враження, що, начебто, дійсно мер вимагав щось і ще й був затриманий при отриманні хабара", – заявив парламентар.

Він також повідомив, що 16 квітня 2016 року під приміщення суду з'явились замовні тітушки, які начебто виступають проти мера. З'ясувалось, що вони навіть не знають прізвища мера і живуть на Троєщині, в Києві.

"Це що таке взагалі? Забудовники сплелися з правоохоронцями!", – обурився Дерев'янко.

"Ні корупції!"

Довідка “Ні корупції!”

На 13-00 19 квітня 2016 року на офіційному веб-сайті СБУ, а також на особистій сторінці у Фейсбук речниці спецслужби Олени Гітлянської, не було ніяких коментарів щодо звинувачень на адресу Момота і щодо заяви народного депутата від партії "Воля" Юрія Дерев’янка про “фальсифікацю цієї справи”.

В той же час голова Вишгородської районної державної адміністрації Олександр Горган на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що “з сайту Служби безпеки України зникло повідомлення про затримання мера Вишгорода Олексія Момота”.

О.Горган також інформує, що “19 квітня о 18:00 у Вишгороді біля адмінбудинку (пл. Т. Шевченка, 1) відбудеться загальноміське віче ЗА УЧАСТІ Вишгородського міського голови Алексей Момот!!!!!

Попереду ще багато роботи. Боротьба триває!”, – резюмував Горган.

О.Горган також інформував, що він доповів керівникам фракцій Київської обласної ради про надзвичайну ситуацію, яка склалась у Вишгородському районі у зв'язку з арештом міского мера Олексія Момота. За результатами розгляду даного питання Погоджувальна рада голів фракцій Київської обласної ради одноголосно прийняла рішення провести об 11:00 20 квітня 2016 року (середа) позачергову сесію Київської обласної ради і заслухати прокурора Київської області стосовно затримання Вишгородського міського голови Олексія Момота.

"За підсумками заслуховування звіту з цього та інших резонансних питань буде розглянуто питання про висловлення недовіри прокурору Київської області. За дорученням голови Київської обласної ради Ганни Старикової запрошую до участі в позачерговій сесії Київської обласної ради усіх депутатів Вишгородської районної та міської рад", - написав Горган у Фейсбук. 

Як раніше повідомляв “Ні корупції!”, під час засідання Печерського районного суду Києва 15 квітня 2016 року мер Вишгорода О.Момот мер заявив про свою невинуватість. Він вважає суд над ним спровокованим. На його думку, причиною затримання стала його діяльність щодо повернення у власність міста землі, зокрема, на Київському морі, інформувало видання NBnews.

Прихильники мера вже в день його затримання розпочали гучну акцію на підтримку Момота.

Фото зі сторінки nbnews.com.ua

Фото зі сторінки nbnews.com.ua